Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Occupy Mars: The Game (PC)

Occupy Mars: The Game PC

Occupy Mars: The Game to gra survivalowa, w której gracz wciela się w astronautę budującego kolonię na Marsie.

Symulacje | FPP | TPP | science fiction | sandbox | survival | polskie

PC Windows
Okładka Occupy Mars: The Game (PC)

producent: Pyramid Games

wydawca: PlayWay

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

marzec2020

wczesny dostęp

2021

2021

Steam

Occupy Mars: The Game jest grą survivalową, opracowaną przez studio Pyramid Games, której wydanie wzięła na swoje barki firma PlayWay. Produkcja pojawiła się na platformie PC, a pozwala graczom wcielić się w astronautę, którego zadaniem jest zbudowanie sprawnie funkcjonującej kolonii na tytułowej Czerwonej Planecie.

Mechanika

W Occupy Mars: The Game akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Produkcja przenosi nas do rozległego, otwartego świata, po którym poruszamy się na piechotę lub za sterami jednego z kilku pojazdów podatnych na modyfikacje. Oprócz futurystycznego łazika twórcy oddają w nasze ręce między innymi quada – dzięki swoim niewielkim rozmiarom i zwrotności owa maszyna może się dostać w trudno dostępne miejsca.

Gra stawia przed nami szereg różnorodnych wyzwań, z których pierwszym jest znalezienie odpowiedniego miejsca pod wzniesienie miasta – kluczem do sukcesu jest położenie fundamentów pod bazę w lokacji mającej dostęp do podziemnych zasobów wody; warto też zwrócić uwagę na wahania temperatur. Kolejnym krokiem jest pozyskiwanie surowców umożliwiających rozbudowę infrastruktury – w miarę postępów konstruujemy nie tylko ogniwa fotowoltaiczne zapewniające energię elektryczną, lecz także platformy wiertnicze, szklarnie (pozwalające na uprawę roślin), zbiorniki na tlen czy choćby generatory paliwa. Co ciekawe, sama budowa poszczególnych modułów nie wystarczy – gracz musi zadbać również o ich wzajemne połączenia przy pomocy rur lub kabli.

Na Marsie panują wyjątkowo trudne warunki, o czym można się przekonać na przykład w czasie gwałtownych burz piaskowych. Dlatego też z czasem elektronika napędzająca naszą bazę zaczyna się psuć, w najgorszym wypadku pozbawiając nas dostępu do tlenu, wody czy jedzenia; wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak wziąć sprawy we własne ręce i podjąć się naprawy uszkodzonych urządzeń przy pomocy zróżnicowanych narzędzi pokroju lutownicy czy spawarki.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PC Occupy Mars: The Game posiada trójwymiarową grafikę wysokiej jakości. Podobać się mogą przede wszystkim efekty towarzyszące zjawiskom atmosferycznym (dotyczy to również płynnego cyklu dobowego), aczkolwiek na teksturach pokrywających elementy otoczenia, pojazdy oraz narzędzia wykorzystywane w trakcie zabawy również można zawiesić oko. Tytuł wykorzystuje gogle rzeczywistości wirtualnej i kontrolery ruchowe, jednak nie są one wymagane do zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do Occupy Mars: The Game

Wymagania wiekowe Occupy Mars: The Game

12+

Wymagania sprzętowe Occupy Mars: The Game

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4590 3.3 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 480 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i3-6100 3.7 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10