Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka JCB Pioneer: Mars (PC)

JCB Pioneer: Mars

Gra survivalowa, w której gracze wcielają się w pierwszych kolonizatorów Czerwonej Planety.

Przygodowe | FPP | TPP | science fiction | kosmiczne | kolonizacyjne | survival | multiplayer | kooperacja | crafting

Okładka JCB Pioneer: Mars (PC)

producent: Atomicom

wydawca: Gamesco

Strona oficjalna

data premiery gry:

24gru2018

Switch

cze2019

PC

JCB Pioneer: Mars jest grą survivalową, za której opracowaniem stoi niezależne studio Atomicom. Produkcja powstała we współpracy z tytułową firmą JCB, zajmującą się przede wszystkim produkcją maszyn rolniczych i budowlanych, a także w oparciu o konsultacje z byłymi naukowcami agencji NASA.

Fabuła

W JCB Pioneer: Mars gracz wciela się w rolę jednego z pierwszych kolonizatorów Czerwonej Planety. Z uwagi na fakt, że bohater wylądował na jej powierzchni w kapsule ratunkowej, jego podstawowym zadaniem jest walka o przetrwanie – na szczęście protagonista może liczyć na pomoc pani naukowiec, która komunikuje się z nim drogą radiową. Z czasem prowadzony przez nas śmiałek rozwinie się na tyle, by przygotować grunt pod kolonizację Marsa na dużą skalę.

Mechanika

W JCB Pioneer: Mars akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Na potrzeby gry twórcy przygotowali rozległe terytorium zaprojektowane w oparciu o rzeczywiste mapy marsjańskiego terenu, po którym możemy swobodnie się poruszać. Do realizacji powierzanych nam zadań wymagane są surowce, jakie pozyskujemy, wykorzystując zaawansowany sprzęt firmowany przez JCB – mowa zarówno o wehikułach pozwalających na sprawne przemieszczanie się z punktu A do punktu B, jak i o maszynach przystosowanych do pracy w kopalni. Po zdobyciu wymaganej ilości zasobów otrzymujemy możliwość wznoszenia rozmaitych budynków, a w miarę postępów – również opracowywania nowych technologii (choćby w postaci ulepszeń narzędzi i pojazdów) ułatwiających przetrwanie na obcym globie.

Należy przy tym pamiętać o stałym uzupełnianiu zapasów tlenu oraz pożywienia i wody; bez wpływu na powodzenie w zmaganiach nie pozostają też trudne warunki panujące na Marsie – niebezpieczeństwo stanowią zarówno burze piaskowe (i towarzyszące im, gwałtowne wyładowania atmosferyczne), jak i deszcze meteoroidów oraz napromieniowane i toksyczne obszary, które lepiej omijać z daleka.

Tryby gry

JCB Pioneer: Mars przygotowano w taki sposób, by gracze mogli się bawić nie tylko w pojedynkę, ale i w towarzystwie innych osób, wspólnie tworząc coraz lepiej prosperującą kolonię.

Kwestie techniczne

Wysoką jakość oprawy graficznej JCB Pioneer: Mars zawdzięcza wykorzystaniu silnika Unreal Engine 4. Na uwagę zasługuje zarówno otoczenie dopracowane z dbałością o detale, jak i realistyczne oświetlenie oraz pełne szczegółów skafandry i pojazdy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do JCB Pioneer: Mars

Wymagania wiekowe JCB Pioneer: Mars

12+

PC
Switch