Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchXONEANDPS4iOS
Okładka Symmetry (PC)

Symmetry

Symmetry GO

Opracowana przez polskie studio Sleepless Clinic survivalowa gra 2D z elementami przygodówki. Fabuła Symmetry opowiada o losach ekipy badawczej, która rozbija się na obcej, skutej lodem planecie.

Przygodowe | science fiction | zagraj za darmo | 2D | survival | polskie | indie | side-scroll

Okładka Symmetry (PC)

producent: Sleepless Clinic

wydawca: IMGN.PRO

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

20lut2018

PC PS4

23lut2018

XONE

19lis2018

iOS AND

19mar2019

Switch

Symmetry to produkcja polskiego studia Sleepless Clinic z Bielska-Białej, znanego m.in. z mobilnej gry logicznej Brain It: Amazing Adventure. Polskim wydawcą gry jest firma Cenega.

Fabuła

Produkcja opowiada o losach ekipy badawczej, która podczas jednej z ekspedycji rozbija się na obcej, skutej lodem planecie. Naszym zadaniem jest pomóc rozbitkom przetrwać w niegościnnych warunkach, a także naprawić statek, by umożliwić im powrót do domu.

Mechanika

Symmetry to produkcja nastawiona na survival, więc przede wszystkim musimy dbać o ludzi, narażonych na szereg niebezpiecznych czynników. Naszym zadaniem jest utrzymywanie ich w dobrej kondycji, zapewniając im pożywienie, odpoczynek oraz pamiętając o zdrowiu psychicznym. W tym celu musimy wybierać się na niebezpieczne wyprawy poza teren niewielkiej bazy, poszukując jedzenia oraz rozmaitych przedmiotów, w tym drewna, a także części potrzebnych do naprawienia statku. Nie zawsze mamy jednak wszystko pod kontrolą – może nam np. zabraknąć kluczowych surowców. W takich momentach musimy dokonywać trudnych wyborów moralnych, które mogą zaważyć na dalszych losach naszych podopiecznych.

Kwestie techniczne

Studio Sleepless Clinic zatroszczyło się o unikalny styl graficzny Symmetry. Produkcja została stworzona przy użyciu wektorowej grafiki i pastelowych kolorów, co podkreśla surowość i tajemniczość planety.

Edycje na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS zostały wydane w wersji free-to-play, umożliwiającej późniejsze dokupienie kampanii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 44,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Symmetry

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Symmetry

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7/8.1/10
Minimalne: Dual Core, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 250 MB HDD, Windows 7/8.1/10

Symmetry za darmo na GOG.com
Symmetry za darmo na GOG.com

wiadomość3 kwietnia 2020

Na platformie GOG.com możemy za darmo zdobyć Symmetry, czyli survival z elementami przygodowymi. Akcja jest ograniczona czasowo i potrwa do niedzieli do godziny 15:00 czasu polskiego.

CDP.pl wchodzi na globalny rynek wydawniczy jako Klabater
CDP.pl wchodzi na globalny rynek wydawniczy jako Klabater

wiadomość4 czerwca 2016

Firma CDP.pl, obecnie znana przede wszystkim jako polski dystrybutor gier wideo, ujawniła, że zamierza wejść na globalny rynek jako wydawca produkcji niezależnych. W tym celu powołano specjalny oddział nazwany Klabater. Pierwsze tytuły, które zostaną przezeń wydane, to Alice VR, Symmetry, Regalia: Of Men and Monarchs oraz The Last Journey.

PC
PS4
XONE
iOS
AND
Switch