Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Junkyard Simulator (PC)

Junkyard Simulator PC

Symulator złomiarza przygotowany przez polskie studio Rebelia Games i firmę PlayWay. W grze wcielamy się w nowego właściciela niewielkiego złomowiska, który stara się rozwinąć swój biznes.

Symulacje | FPP | ekonomiczne | polskie | maszyny i urządzenia

PC Windows
Okładka Junkyard Simulator (PC)

producent: Rebelia Games

wydawca: PlayWay

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

październik2020

październik2020

Steam

Junkyard Simulator to jeden z wielu symulatorów wydanych przez firmę PlayWay, znaną m.in. z cyklu Car Mechanic Simulator. Produkcja została stworzona przez polskie studio Rebelia Games, które zadebiutowało tym projektem.

Fabuła

Wydana na platformie PC gra opowiada o przygodach nowego właściciela niewielkiego złomowiska. Naszym celem jest rozwinięcie interesu, by zostać rynkowym potentatem. Zadanie nie będzie jednak łatwe i wymagać ma od nas dużo ciężkiej pracy.

Mechanika

Junkyard Simulator to całkiem rozbudowany, ale zarazem przystępny symulator. Gracze muszą zbierać złom, a następnie przygotowywać go do sprzedaży. Na początku zabawy nie dysponujemy wielkimi środkami, więc większość prac musimy wykonywać ręcznie. Oznacza to mozolne zwiedzanie wysypiska i przerzucanie elementów do niszczarki. Z czasem jednak zarabiamy na rozmaite maszyny ułatwiające i przyspieszające prace. Można np. załadować złom na wózek i przewieźć go do rozdrabniarki, a następnie paczkarki. Większe elementy, np. silniki, wymagają korzystania z podnośnika (żuraw warsztatowy). Wielkogabarytowe przedmioty, np. samochody, możemy transportować, używając dźwigu z elektromagnesem.

Samo przenoszenie, transportowanie, rozdrabnianie i paczkowanie to jednak nie wszystko. Warto bowiem pamiętać o segregacji złomu, gdyż odbiorcy wolą zapłacić więcej, ale za konkretny materiał. Zadanie to jednak leży na naszej głowie, gdyż maszyny same nie potrafią rozpoznać rodzaju złomu, więc należy samemu zadbać o jego odpowiedni podział.

Kwestie techniczne

Rozgrywka czerpie niektóre elementy z serii Car Mechanic Simulator i podobnie jest z oprawą graficzną. Pod względem stylistyki i wykonania Junkyard Simulator również przypomina produkcję studia Red Dot Games. Podczas zabawy oczywiście nie oglądamy pięknych widoków, gdyż większość czasu spędzamy na złomowisku, pośród zniszczonych samochodów i innych maszyn.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 147 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Junkyard Simulator

12+

Wymagania sprzętowe Junkyard Simulator

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7 64-bit