Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2011, 09:35

autor: Adrian Werner

Polski cyberpunkowy FPS Hard Reset zapowiedziany

Kilka dni temu pisaliśmy o tworzonej wyłącznie na PC grze FPS nowego polskiego studia. Teraz twórcy wreszcie oficjalnie ujawnili ten projekt i wypuścili spory zestaw materiałów graficznych.

Jakiś czas temu świat obiegła wiadomość, że polskie studio pracuje nad przeznaczoną wyłącznie na pecety pierwszoosobową strzelanką. Na konkrety nie musieliśmy czekać zbyt długo. Serwis PC Gamer właśnie opublikował pierwsze informacje na temat tego projektu, którym towarzyszyła pokaźna dawka materiałów graficznych.

W skład zespołu Flying Wild Hog wchodzą weterani polskiej branży rozrywki elektronicznej. Zatrudnieni tam ludzie to byli pracownicy People Can Fly, CD Projekt RED oraz City Interactive mający na koncie udział w takich projektach jak Painkiller, Wiedźmin 2 czy Sniper: Ghost Warrior. Ich pierwszą grą pod nowym szyldem będzie osadzony w świecie mrocznej przyszłości FPS zatytułowany Hard Reset. Trzeba przyznać, że autorzy wybrali dosyć nietypowe w dzisiejszych czasach, choć godne pochwały, podejście – ich dzieło nie tylko tworzone jest wyłącznie z myślą o pecetach, ale nie zaoferuje również żadnego trybu multiplayer. Zamiast tego Polacy wolą skoncentrować się na dostarczeniu wysokiej jakości kampanii dla pojedynczego gracza.

Polski cyberpunkowy FPS Hard Reset zapowiedziany - ilustracja #1

Gra powstaje w oparciu o autorski silnik graficzny nazwany Road Hog. Zbudowanie własnej technologii od podstaw nie jest łatwym zadaniem, ale patrząc po wypuszczonych do tej pory screenach Polacy poradzili sobie z tym wyzwaniem doskonale. Road Hog zapewne zostanie w przyszłości wykorzystany również w innych projektach studia.

Wypuszczone do tej pory informacje na temat fabuły są wyjątkowo skromne. Wiemy, że akcja toczyć się będzie w odległej przyszłości, w czasach gdy roboty opanowały większość naszej planety, a ostatnim bastionem ludzkości stało się miasto Bezoar. Wcielimy się w majora Fletchera, który postanawia rozprawić się z mechanicznymi hordami.

Polski cyberpunkowy FPS Hard Reset zapowiedziany - ilustracja #2
Polski cyberpunkowy FPS Hard Reset zapowiedziany - ilustracja #3

Hard Reset trafi do sprzedaży we wrześniu tego roku. Zainteresowanym polecamy odwiedzenie oficjalnej strony, jak również kont gry na serwisach Facebook i Twitter.