Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2015, 20:25

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (12-18 października 2015 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku gier upłynął głównie pod znakiem premier dwóch rodzimych produkcji. Ponadto jeden z deweloperów zapowiedział odświeżoną wersję swojego debiutanckiego FPS-a.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (12-18 października 2015 r.) - wiadomość - 2015-10-20
Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Hard Reset Redux na PlayStation 4

Na targach PGA studio Flying Wild Hog sprawiło wszystkim sporą niespodziankę zapowiadając Hard Reset Redux, czyli odświeżoną wersję swojego pierwszego FPS-a.

Na razie potwierdzono jedynie wersję na konsolę PlayStation 4. Niestety, nie wiemy na kiedy zaplanowano premierę gry.

Pozostałe wieści

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Miniony tydzień był wyjątkowo owocny dla fanów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Wpierw 13 października ukazało się potężne rozszerzenie Serca z Kamienia. Cały nakład wersji pudełkowej został szybko wyprzedany i kolejne egzemplarze trafią do sklepów dopiero w listopadzie. Osoby, które nie mają ochoty czekać tak długo mogą nabyć ten tytuł w dystrybucji cyfrowej.

Tego samego dnia dowiedzieliśmy się, że premiera drugiego dodatku, zatytułowanego Krew i Wino planowana w pierwszą połowę przyszłego roku.

Ghosts of Memories - premiera polskiej gry logicznej inspirowanej Monument Valley

Inną ciekawą polską premierą było Ghosts of Memories, czyli mobilna gra logiczna studia Paplus International, dla której głównym źródłem inspiracji było przebojowe Monument Valley.

Tytuł dostępny jest na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu platformach cena ustalona została na poziomie 12 złotych.

Dying Light: The Following ukaże się w 2016 roku

Firma Techland poinformowała, że dodatek The Following do gry Dying Light trafi do sprzedaży dopiero w przyszłym roku, najprawdopodobniej w pierwszym kwartale.

Przypomnijmy, że rozszerzenie ukaże się na te same platformy, co wersja podstawowa, czyli pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Real Boxing 2 Creed - polska gra studia Vivid Games oficjalną adaptacją filmu z Rockym Balboą

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (12-18 października 2015 r.) - ilustracja #4

Kilka tygodni temu polskie studio Vivid Games pochwaliło się, że zdobyło licencję filmowej serii Rocky. Teraz dowiedzieliśmy się, jak rodzimy zespół zamierza ją wykorzystać. Twórcy postanowili przerobić swoją nadchodzącą grę pięściarską Real Boxing 2 na oficjalną adaptację kinowej produkcji Creed.

Produkcja pozostanie wierna ogólnym zarysom filmowego scenariusza. Wcielimy się więc w tytułowego boksera, będącego synem mistrza świata w wadze ciężkiej – Apollo Creeda. Młodego sportowca trenować będzie sam Rocky Balboa.

Co ciekawe, twórcy mają w planach wypuszczenie po premierze dużych aktualizacji, które odtworzą klasyczne pojedynki z filmowej serii, pozwalając graczom walczyć jako Rocky w legendarnych starciach przeciwko takim bokserom, jak Apollo Creed, Clubber Lang czy Ivan Drago.

Sprzedaż czasopism branżowych w lipcu 2015 r. CD-Action liderem z dużym wzrostem popularności

Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opublikował dane pozwalające na poznanie wyników sprzedaży prasy komputerowej w lipcu tego roku. Zwycięzcą tradycyjnie okazał się magazyn CD-Action, który sprzedał się w nakładzie 86 548 egzemplarzy, co stanowi wzrost o 20% w porównaniu z analogicznym miesiącem w roku ubiegłym.

Największym przegranym było czasopismo Chip. Zajęło ono ostatnią, czwartą pozycję z wynikiem 10 292 egzemplarzy. Jest to spadek o 27,58% w stosunku do lipca 2014 r.

Polska 19. największym growym rynkiem na świecie

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o nowym raporcie firmy analitycznej Newzoo, zawierającym szacunkowy ranking krajów, w których w tym roku gry wideo wygenerują największy przychód. Polska uplasowała się na dziewiętnastej pozycji z wynikiem blisko 408 milionów dolarów.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (12-16 października 2015)
  2. Polska premiera Transformers Devastation
  3. Might & Magic: Heroes VII. Bohaterowie nie składają broni. Top Empik - Tydzień 40 i 41
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.