Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2015, 18:06

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Wiedźmin 3: Krew i wino ukaże się w pierwszej połowie 2016 roku

Drugie płatne rozszerzenie do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – Krew i wino – zadebiutuje w pierwszej połowie przyszłego roku. Wiadomość ta może zwiastować niewielką obsuwę, ponieważ do tej pory premiera owego DLC spodziewana była w I kwartale 2016 roku. Studio CD Projekt RED ma zająć się ustaleniem dokładnej daty wydania za jakiś czas.

Dodatek Wiedźmin 3: Krew i Wino zadebiutuje w pierwszej połowie przyszłego roku. - Dodatek Wiedźmin 3: Krew i Wino ukaże się w pierwszej połowie 2016 roku - wiadomość - 2015-10-13
Dodatek Wiedźmin 3: Krew i Wino zadebiutuje w pierwszej połowie przyszłego roku.

Od dzisiejszego dnia posiadacze gry Wiedźmin 3: Dziki Gon mogą cieszyć się pierwszym dużym rozszerzeniem zatytułowanym Serca z Kamienia. To również dobry moment na to, aby zwrócić uwagę na kolejny płatny dodatek szykowany przez Polaków z CD Projekt RED. Zgodnie z informacją, którą od rodzimego dewelopera uzyskał serwis VideoGamer, następne DLC – tj. Krew i Wino – ukaże się najprawdopodobniej trochę później, niż pierwotnie zakładano.

Drugie płatne rozszerzenie do jednego z najlepszych RPG-ów ostatnich lat miało ukazać się w pierwszym kwartale 2016 roku. Taka też informacja widnieje chociażby na stosownej karcie produktu w serwisie GOG.com. Wspomniany wyżej serwis branżowy ujawnił jednak (powołując się na oficjalną informację prasową dotyczącą premiery Serc z Kamienia), że zainteresowani mogą się spodziewać omawianego dodatku w pierwszej połowie przyszłego roku, a więc w okresie od stycznia do czerwca. Serwis GameSpot postanowił wysłać stosowne zapytanie w tej sprawie, otrzymując od twórców Dzikiego Gonu wiadomość, że ci zajmą się kwestią dokładnej daty premiery rzeczonego DLC w nieco późniejszym terminie.

Słowem przypomnienia warto dodać, że dodatek Krew i Wino zaoferować ma fanom przygód Geralta nową linię fabularną, która zapewni ponad 20 godzin rozgrywki. W tym przypadku gracze trafią do Touissant – jednego z niewielu państw  wiedźmińskiego uniwersum, któremu udało się uniknąć skutków wojennej pożogi. Pozorna atmosfera sielanki skrywa jednak niezwykle mroczny sekret, którego tajemnicę postara się rozwiązać nie kto inny jak nasz białowłosy protagonista. Najnowsze wieści oparte na dokumencie opublikowanym przez Europejską Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego sugerują, że budżet opisywanego dodatku wyniesie bagatela 9 milionów złotych. Szczegóły znajdziecie w tej wiadomości.