Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2015, 20:25

W otwartych testach beta Star Wars: Battlefront wzięło udział 9 milionów osób

Studio DICE pochwaliło się, że w otwartej becie gry Star Wars: Battlefront bawiło się ponad 9 milionów graczy. Testy trwały w dniach 8-13 października na komputerach PC i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

Testy beta Star Wars: Battlefront były największym tego typu przedsięwzięciem w historii gier Electronic Arts - W otwartych testach beta Star Wars: Battlefront wzięło udział 9 milionów osób - wiadomość - 2015-10-13
Testy beta Star Wars: Battlefront były największym tego typu przedsięwzięciem w historii gier Electronic Arts

Otwarte testy beta nadchodzącej gry Star Wars: Battlefront, które odbywały się w dniach 8-13 października na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, przyciągnęły ponad 9 milionów osób. Taką informację podało dziś studio DICE. Według deweloperów, ogromna skala przedsięwzięcia sprawiła, że beta stała się największym testem tego typu w historii produkcji wydawanych przez Electronic Arts. Autorzy zaznaczają, że mimo ogromnego zainteresowania ze strony graczy, serwery tytułu względnie dobrze poradziły sobie z próbą obciążeniową, choć niektórzy informowali o problemach ze stabilnością rozgrywki lub z powtarzającą się utratą połączenia. Twórcy podziękowali wszystkim testerom, zarówno za uczestnictwo w zabawie jak i pozostawione komentarze dotyczące kształtu rozgrywki, które mają być brane pod uwagę w przyszłości.

Przypomnijmy, że otwarte testy beta umożliwiały zabawę w trzech trybach rozgrywki, do których przypisane był trzy różne plansze – Atak AT-AT na Hoth, Strefa zrzutu na Sullust oraz Przetrwanie na Tatooine. Podczas zabawy można osiągnąć maksymalnie 5 poziom postaci, ale jej statystyki i postępy mogą zostać przeniesione do pełnej wersji gry. Według twórców beta oferowała tylko drobny wycinek tego co znajdziemy w pełnej wersji tytułu. Zawartość ta będzie w ciągu kolejnych miesięcy rozszerzana o darmowe DLC oraz płatne dodatki, które wchodzić będą w skład zapowiedzianej dziś przepustki sezonowej. Star Wars: Battlefront zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Polska premiera zaplanowana została na 19 listopada tego roku.

  1. Oficjalna strona Star Wars: Battlefront
  2. Star Wars: Battlefront - kompendium wiedzy [Aktualizacja #6: bohaterowie, otwarta beta, wyścigi]
  3. Graliśmy w Star Wars: Battlefront – epickie bitwy w kultowych myśliwcach w trybie Eskadra