Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2015, 20:29

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Deus Ex: Revision - debiut moda odświeżającego Deus Ex

Studio Caustic Creative po kilku latach pracy udostępniło dziś w sklepie Steam modyfikację gry Deus Ex o nazwie Deus Ex: Revision. Projekt ulepsza oprawę graficzną, dodaje nową muzykę, lokacje i nie tylko.

W 2011 roku donosiliśmy o ciekawym modzie do gry Deus Ex z 2000 roku. Mowa o Deus Ex: Revision od ekipy Caustic Creative, które dziś zadebiutowało w pełnej wersji w sklepie Steam. Modyfikacja dostępna jest za darmo, ale do działania wymaga oczywiście oryginalnej produkcji. Dzięki niej możecie właściwie na nowo odkrywać kultową grę, w której lokacje zostały przeprojektowane, pomieszczenia zyskały na szczegółowości, zespół EdenShard stworzył nową ścieżkę dźwiękową opartą na pierwowzorze, a dodatkowo całość uzupełniono innymi modami, dzięki czemu tekstury są w wysokiej rozdzielczości, pojawiły się ładniejsze modele 3D oraz renderowanie Direct3D 9. Jak to wszystko wypada w rzeczywistości zobaczycie na powyższym zwiastunie premierowym, ale najlepiej będzie, gdy sprawdzicie mod samodzielnie.

Deus Ex: Revision - odświeżone, darmowe Deus Ex zadebiutowało na rynku - ilustracja #1

By cieszyć się z tych wszystkich dobrodziejstw, musicie spełniać następujące wymagania sprzętowe:

Minimalne:

  • Procesor: dwurdzeniowy o taktowaniu 2.0 GHz,
  • Karta grafiki: z 256 MB pamięci i obsługą bibliotek DirectX 9.0c;
  • Pamięć: 3 GB RAM,
  • Twardy dysk: 6 GB wolnej przestrzeni;
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows Vista.

Zalecane:

  • Procesor: czterordzeniowy o taktowaniu 3.0 GHz lub lepszy;
  • Karta grafiki: z 1 GB pamięci i obsługą bibliotek DirectX 9.0c;
  • Pamięć: 5 GB RAM;
  • Twardy dysk: 10 GB wolnej przestrzeni;
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy.
W Deus Ex: Revision pomieszczenia są bardziej szczegółowe. - Deus Ex: Revision - odświeżone, darmowe Deus Ex zadebiutowało na rynku - wiadomość - 2015-10-13
W Deus Ex: Revision pomieszczenia są bardziej szczegółowe.

Co ciekawe, studio Eidos Montreal, pracujące obecnie nad grą Deus Ex: Rozłam Ludzkości, jest bardzo zadowolone z debiutu Deus Ex: Revision. Szef dewelopera, David Anfossi, stwierdził nawet, że:

„Revision od Caustic Creative to fantastyczny sposób dla nowych i starych fanów na doświadczenie w zupełnie nowy sposób oryginalnego Deus Ex przed tym jak Deus Ex: Mankind Divided znowu podniesie poprzeczkę.”

Skoro tak mówi, to nie pozostaje nam nic innego, jak ściągać i grać.

Lokacje w Deus Ex: Revision zostały przeprojektowane. - Deus Ex: Revision - odświeżone, darmowe Deus Ex zadebiutowało na rynku - wiadomość - 2015-10-13
Lokacje w Deus Ex: Revision zostały przeprojektowane.