Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2011, 10:05

autor: Łosiu

New Vision – Deus Ex po operacji plastycznej

Ukończono prace nad pierwszą wersją moda New Vision dedykowanego grze Deus Ex. Modyfikacja zmienia 75% standardowych tekstur otoczenia na grafiki w wysokiej rozdzielczości.

Za niecałe trzy tygodnie swoją premierę będzie miał jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów tego roku - Deus Ex: Bunt Ludzkości. Ten czas można wykorzystać na przypomnienie sobie pierwszej części cyberpunkowej mieszanki gry akcji i RPG. Osoby, którym w rozgrywce przeszkadza grafika w jedenastoletnim już Deus Ex, mogą skorzystać z modyfikacji New Vision. Po czterech latach prac, mod zamieniający 75% tekstur otoczenia w grze na nowe, wysokiej rozdzielczości, doczekał się pierwszego pełnego wydania.

Wspomniane 75% to ogromna większość tekstur gry. Pozostałe 25% stanowią tylko drobne elementy, na które, jak podkreśla twórca DaveW, zabrakło mu czasu. Nie zostały także poprawione tekstury broni, postaci czy przedmiotów. Jedynie na co możemy liczyć, to o wiele bardziej szczegółowe tekstury otoczenia. Poniżej prezentuję kilka screenów z modyfikacji.

New Vision – Deus Ex po operacji plastycznej - ilustracja #1
New Vision – Deus Ex po operacji plastycznej - ilustracja #2
New Vision – Deus Ex po operacji plastycznej - ilustracja #3
New Vision – Deus Ex po operacji plastycznej - ilustracja #4

New Vision to oczywiście nie jedyny mod do Deus Ex. Jeden z bardziej oczekiwanych projektów to High Definition Texture Project, który ma wprowadzać przemodelowane obiekty, postacie, pojazdy oraz bronie. Mod powstaje od dłuższego czasu, jednak zakończenie go znacznie spowalniają prace nad animacją postaci. Kolejną ważną modyfikacją będzie Deus Ex: Revision, który zmieni projekty poziomów na atrakcyjniejsze graficznie jak i bardziej wymagające w kontekście samej rozgrywki.

Deus Ex debiutował w 2000 roku i opowiadał historię genetycznie zmodyfikowanego agenta UNATCO broniącego świat przed starożytnym spiskiem. Grę wyróżniało nietypowe podejście do pierwszoosobowej gry akcji, którą wymieszano z wieloma elementami RPG, jak rozwój postaci oraz położenie nacisku na fabułę rozgrywającą się w okolicach 2052 roku.

W Deus Ex: Bunt Ludzkości poznamy wydarzenia dziejące się wiele lat przed tym, czego doświadczyliśmy w części pierwszej cyklu. Cofniemy się do roku 2027 i poznamy cyberpunkowy świat w nowoczesnej oprawie. Premiera w Polsce przewidziana jest na 26 sierpnia, a dystrybutorem w naszym kraju jest firma Cenega, która oprócz podstawowej wersji gry, wyda również edycję kolekcjonerską oraz Augmented Edition. Bunt Ludzkości dostępny będzie na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360 w kinowej, polskiej wersji językowej (dotyczy jedynie edycji podstawowej gry).