Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2011, 12:50

autor: Łosiu

Hard Reset - cyberpunkowy FPS, wyda w Polsce CD Projekt

Firma CD Projekt zostanie wydawcą cyberpunkowej strzelanki Hard Reset. Pierwsza gra nowego studia Flying Wild Hog, zrzeszającego weteranów polskiego przemysłu gier, ukarze się już we wrześniu.

Zapowiedziana w połowie lipca, cyberpunkowa strzelanka Hard Reset zostanie wydana w Polsce przez firmę CD Projekt. Gra tworzona przez weteranów polskiego przemysłu gier, działających pod szyldem Flying Wild Hog, ukaże się już we wrześniu tego roku. Niestety nie ujawniono jeszcze ceny gry.

Hard Reset - cyberpunkowy FPS, wyda w Polsce CD Projekt - ilustracja #1

W Hard Reset wcielimy się w rolę majora Fletchera, który w odległej przyszłości zostanie wplątany w konflikt między dwiema potęgami zagrażającymi naszej rasie. Sama sytuacja wyjściowa nie jest także zbyt optymistyczna, gdyż jedynym bastionem ludzkości pozostanie miasto Bezoar na opanowanej przez roboty planecie. „Jestem pewien, że ten mroczny świat przyniesie mnóstwo frajdy graczom, którzy docenią unikalny klimat i ciekawą rozgrywkę nawiązującą do najlepszych, klasycznych strzelanek.” twierdzi sam dyrektor zarządzający CD Projekt, Michał Gembicki.

Wspomniane klasyczne strzelanki, do których ma nawiązywać Hard Reset, to takie tytuły jak Doom, Quake czy Painkiller. Chodzi tu głównie o staroszkolny model prowadzenia rozgrywki (epickie walki z bossami czy paski energii i pancerza odnawiane przez zbierane przedmioty). Kompania dla pojedynczego gracza powinna być niezwykle dopracowana, gdyż autorzy skoncentrowali się jedynie na niej i nie przewidują żadnego trybu multiplayer.

Kolejnym dość kontrowersyjnym pomysłem jest skupienie się jedynie na pecetowej wersji gry. Podyktowane jest to bezkompromisowym podejściem do grafiki, która będzie tworzona przez autorski silnik Road Hog.

Prace nad Hard Reset trwają od 2009 roku, jednak autorzy postanowili zapowiedzieć grę niemal przed samą premierą. Dzięki temu, jak sami twierdzą, unikną całego szumu medialnego i niedogodności z przekładaniem premiery.

Studio Flying Wild Hog to ponad 30-osobowa ekipa składająca się z ludzi pracujących wcześniej w CD Projekt RED, People Can Fly oraz City Interactive. Doświadczenie zdobywali przy takich tytułach jak Wiedźmin 2, Painkiller czy Sniper: Ghost Warrior. Hard Reset jest ich pierwszym tytułem, który ukaże się we wrześniu wyłącznie na komputery PC i może okazać się czarnym koniem tegorocznych FPS-ów.