Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2010, 20:26

autor: Katarzyna "Cairine" Pochowska

Polska premiera F1 2010 przesunięta

Rano informowaliśmy o dzisiejszej premierze F1 2010. Pisaliśmy wtedy też, że zgodnie z zapowiedziami gra trafi do polskich sklepów w ten piątek. Okazuje się jednak, że (co rzadkością niestety nie jest) na polską wersję językową przyjdzie nam poczekać nieznacznie dłużej niż oczekiwaliśmy.

Rano informowaliśmy o dzisiejszej premierze F1 2010. Pisaliśmy wtedy też, że zgodnie z zapowiedziami gra trafi do polskich sklepów w ten piątek. Okazuje się jednak, że (co rzadkością niestety nie jest) na polską wersję językową przyjdzie nam poczekać nieznacznie dłużej niż oczekiwaliśmy. Dystrybutor produkcji, firma Licomp Empik Multimedia poinformowała o przesunięciu terminu polskiej premiery „z niezależnych przyczyn” na przyszły wtorek (28. września). Dotyczy to wszystkich trzech, dostępnych wersji - na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz na komputery osobiste.

Najnowsza gra poświęcona wyścigom F1 powstała w studiu Codemasters Birmingham i stworzona została w oparciu o silnik EGO Game Technology (znany fanom gier motoryzacyjnych z dwóch innych produkcji Mistrzów Kodu - Colina McRae: DiRT oraz Race Driver: GRID). F1 2010 jest wydana na oficjalnej i pełnej licencji FIA F1, co oznacza że znajdziemy tam wszystkich kierowców, zespoły, a także tory wyścigowe z trwających jeszcze tegorocznych Mistrzostw Świata.

Wszystko wskazuje na to, że naprawdę warto poczekać te kilka dni. Polska, pełna lokalizacja obejmuje polskie napisy, ale także polskich lektorów. W naszym, rodzimym języku mówić będą również dziennikarze na konferencjach prasowych czy np. inżynier naszego teamu. Sama produkcja natomiast już teraz zbiera bardzo pozytywne opinie.

Polska premiera F1 2010 przesunięta - ilustracja #1