Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2011, 12:45

autor: Hed

Pół tysiąca osób zajmuje się serią Call of Duty

Jeden z przedstawicieli firmy Activision ujawnił ile osób pracuje nad marką Call of Duty. Popularną serią zajmuje się pięciu różnych deweloperów i w sumie około 500 pracowników. Potencjał twórców jest wykorzystywany do wprowadzenia w życie nowych pomysłów. Jednym z nich jest zaprojektowanie gry Modern Warfare 3 tak, aby można było aktualizować jej poszczególne elementy.

Nad serią Call of Duty pracuje 4-5 różnych deweloperów i w sumie 500 osób. Tak przynajmniej powiedział Dave Stohl, wiceprezes zajmujący się studiami Activision Publishing, który rozmawiał z serwisem VentureBeat. Przedstawiciel jednego z największych wydawców na świecie przybliżył rolę poszczególnych oddziałów i opowiedział pokrótce o ich zadaniach.

Stohl wyliczył, że pozostałości Infinity Ward pracują do spółki z Sledgehammer Games nad Modern Warfare 3, Beachhead Studios zajmuje się platformą Call of Duty Elite, Treyarch sprawuje piecze nad swoimi odsłonami serii, a DemonWare obsługuje infrastrukturę sieciową dla wszystkich produkcji. To daje nam około pół tysiąca osób zajmujących się tylko i wyłącznie popularną marką.

Pół tysiąca osób zajmuje się serią Call of Duty  - ilustracja #1

Legion ludzi tworzących Call of Duty to gwarancja wielu pomysłów. Jednym z nich jest przystosowanie Modern Warfare 3 do częstych aktualizacji. Robert Bowling, przedstawiciel Infinity Ward, ujawnił, że studio zaprojektowało grę w nowy sposób, dzięki czemu drobne zmiany przestaną być problemem. Twórcy będą mogli wpływać na ustawienia map i modyfikować mniejsze elementy.

Wszyscy wiemy, że Call of Duty jest jednym z filarów Activision. Nic dziwnego, że firma poświęca marce znaczną część swoich zasobów. Na razie pozostaje ona na topie, ale bez ciągłych zmian i poszukiwania jeszcze lepszych rozwiązań sytuacja może ulec zmianie. W listopadzie przekonamy się, czy Call of Duty: Modern Warfare 3 spodoba się recenzentom i pobije kolejny rekord sprzedaży.

  1. Call of Duty: Modern Warfare 3 - pierwszy test trybu multiplayer
  2. Call of Duty: Modern Warfare 3 - nowości z Call of Duty XP
  3. Tryb kooperacji w Modern Warfare 3 - gamescom 2011