Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2011, 12:54

autor: DogGhost

Znamy nowe tytuły na konsolę PlayStation Vita - Lumines, Sumioni i inne

W nadchodzącym numerze magazynu Famitsu zostanie ujawnionych kilka nowych tytułów na konsolę PlayStation Vita. Wśród nich najciekawiej prezentuje się gra Sumioni, która nawiązuje do kultowej produkcji Okami.

Serwisowi Kotaku udało się dotrzeć do nadchodzącego numeru japońskiego magazynu Famitsu, w którym oprócz przecieków dotyczących dodatkowej gałki analogowej do konsoli 3DS, ujawniono także nowe tytuły na handhelda PlayStation Vita.

Według doniesień, w trakcie tegorocznych targów Tokyo Game Show ma zostać zaprezentowanych około 40 pozycji na nowe urządzenie firmy Sony. Biorąc pod uwagę, że wciąż oczekujemy na premierę PS Vity, trzeba przyznać, że jest to całkiem satysfakcjonująca liczba. Oprócz znanych do tej pory tytułów, pojawiły się także informacje o niezapowiedzianych produkcjach.

Znamy nowe tytuły na konsolę PlayStation Vita - Lumines, Sumioni i inne - ilustracja #1

Ujawnione zdjęcia z magazynu Famitsu prezentują następujące gry:

  • Lumines: Electronic Symphony
  • Rayman Origins
  • Michael Jackson The Experience HD
  • Dark Quest
  • Sumioni
  • Dream Club Zero Portable
  • Moe Moe Daisensou
  • Ragnarok Odyssey

Część z wymienionych produkcji została wcześniej wydana na poprzednią przenośną konsolę Sony, PlayStation Portable. Zalicza się do nich między innymi Lumines czy Michael Jackson The Experience, więc decyzja o ich przygotowaniu z myślą o PS Vicie nie powinna nikogo dziwić. Z kolei Dream Club Zero Portable będzie najprawdopodobniej konwersją japońskiego symulatora randkowego osadzonego w klimatach anime, który ukazał się na konsolę Xbox 360.

Znamy nowe tytuły na konsolę PlayStation Vita - Lumines, Sumioni i inne - ilustracja #2

Spośród wymienionych pozycji szczególnie interesująco prezentuje się gra Sumioni, w której będziemy za pomocą przedniego ekranu dotykowego i tylnego touchpada wchodzić w interakcję z otoczeniem malując wirtualnym pędzlem zamoczonym w atramencie. Pod tym względem stylistyka w znacznym stopniu nawiązuje do znanej z konsoli PlayStation 2 oraz Nintendo Wii gry Okami.

Wszystkie ujawnione zdjęcia z magazynu Famitsu możecie zobaczyć tutaj.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.