Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2011, 12:56

autor: Kono

BioWare opóźnia europejskie beta testy gry Star Wars: The Old Republic

Przedstawiciele firmy BioWare poinformowali na oficjalnym forum, że europejscy gracze będą musieli poczekać na rozpoczęcie beta testów gry Star Wars: The Old Republic. Opóźnienie tłumaczone jest wprowadzeniem nowej wersji gry na serwery.

Mamy złe wieści dla osób oczekujących na zaproszenia do beta testów gry Star Wars: The Old Republic. Chris Collins poinformował na oficjalnym forum, że europejscy gracze sprawdzą pierwszy tytuł z gatunku MMORPG autorstwa studia BioWare nieco później niż ich amerykańscy koledzy.

Powodów tej decyzji było kilka. Najważniejszym jest pojawienie się nowej wersji gry (tzw. „buildu”). Wprowadzenie jej wiązać się będzie ze skasowaniem stworzonych dotychczas postaci, wyłączeniem serwerów oraz koniecznością ponownego ściągnięcia klienta ważącego 27 gigabajtów. W związku z tym, że pracownicy BioWare nie chcieli zmuszać Europejczyków do pobierania tak dużej ilości danych w tak krótkim czasie, zadecydowali o przesunięciu rozpoczęcia beta testów.

BioWare opóźnia europejskie beta testy gry Star Wars: The Old Republic - ilustracja #1

Drugim powodem opóźnienia, który został przedstawiony przez Collinsa, jest implementacja niemieckiej i francuskiej wersji gry w najnowszym buildzie. Z wpisu na forum wynika, że kanadyjskiej firmie bardzo zależy na opiniach graczy posługujących się tymi językami. W związku z tym, że dotychczasowy klient nie oferował tej funkcji, przesunięcie testów wydaje się logicznym rozwiązaniem.

Warto też dodać, że Collins starał się zawczasu uspokoić graczy, którzy nie otrzymają zaproszeń do beta testów przed ich rozpoczęciem. Przypomniał, że w miarę zbliżania się premiery pełnej wersji gry (planowanej na bieżący rok), liczba osób zaproszonych do testów będzie się systematycznie powiększać.

Według zapewnień Collinsa, nowa wersja klienta ma pojawić się na serwerach jeszcze w tym tygodniu. Dokładniejsze informacje dotyczące europejskiego startu beta testów powinny zostać wkrótce podane. Przypominamy też, że Amerykanie (w przeciwieństwie do Europejczyków) mogli sprawdzić najnowszą grę firmy BioWare w akcji podczas pierwszego weekendu z betą.