Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2011, 13:05

autor: Sarge

Konsolowy Battlefield 3 z czarnymi paskami po obu stronach ekranu

Studio EA DICE ujawniło, że w trakcie grania w konsolowe wersje gry Battlefield 3, na dole i u góry ekranu widoczne będą dwa czarne paski. Na szczęście ich rozmiary będą minimalne i nie powinny mocno przeszkadzać w rozgrywce.

W konsolowych wersjach gry Battlefield 3 akcję będziemy obserwować z niewielkimi, czarnymi paskami na górze i dole ekranu. Wszystko po to, aby tytuł mógł nadal działać w natywnej rozdzielczości 720p.

„Battlefield 3 na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 pracuje w rozdzielczości 1280x704. Usunięcie kilku linii z obrazu 720p pozwoliło zachować dobrą wydajność i wykorzystać pamięć konsol”oznajmił na Twitterze Johan Andersson ze studia EA DICE. Przypomnijmy, że pełna rozdzielczość 720p wynosi 1280x720 pikseli.

Konsolowy Battlefield 3 z czarnymi paskami po obu stronach ekranu - ilustracja #1

Andersson tłumaczy w kolejnym wpisie, że skalowanie rozdzielczości nie przyniosłoby dobrych rezultatów. Dlatego zdecydowano się umieścić na górze i dole ekranu dwa czarne paski, które mają wypełnić brakującą przestrzeń. Jak łatwo policzyć, każdy z nich będzie liczył po osiem pikseli szerokości, co w ferworze walki nie powinno rzucać się w oczy.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że gra będzie działać w wyższej rozdzielczości niż Call of Duty: Black Ops. Na Xboksie 360 ostatnią odsłonę konkurencyjnej serii prezentowano w 1040x608, podczas gdy posiadacze PlayStation 3 musieli zadowolić się wartością 960x544 pikseli. Tak przynajmniej wynika z danych opublikowanych przez forum Beyond3D.

W najbardziej uprzywilejowanej pozycji pozostają właściciele pecetów, którzy będą mogli dostosować oprawę graficzną Battlefield 3 do możliwości swojego sprzętu. Produkcja studia EA DICE ukaże się na europejskim rynku 28 października na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju tytuł zostanie wydany przez firmę Electronic Arts Polska w pełnej polskiej wersji językowej.