Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2011, 13:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Atmosfera Dead Space w anulowanej części Call of Duty od Sledgehammer Games

Studio Sledgehammer Games jakiś czas temu pracowało nad przygodową grą akcji osadzoną w uniwersum Call of Duty. Prezes Glen Schofield opowiada o tym projekcie i porównuje go do Dead Space.

Glen Schofield (prezes studia Sledgehammer Games) w wywiadzie dla serwisu GamerZines ujawnił szczegóły na temat przygodowej gry akcji osadzonej w uniwersum Call of Duty, nad którą swego czasu pracował amerykański deweloper.

Rozmówca zdradził, że tajemniczy projekt przenosił gracza do świata osadzonego w innych realiach niż w serii Modern Warfare, a atmosferą przypominał nieco Dead Space. Choć porównanie wydaje się być zaskakujące, to po chwili Schofield uściślił, że podobieństwo polega przede wszystkim na obecności podziemnych lokacji w obu produkcjach.

Atmosfera Dead Space w anulowanej części Call of Duty od Sledgehammer Games - ilustracja #1

Należy przy tym pamiętać, że prezes Sledgehammer Games jest odpowiedzialny za stworzenie marki Dead Space, nie powinny nas więc dziwić liczne nawiązania do tego cyklu w jego wypowiedziach. „Wiesz, wojna jest piekłem, wojna jest straszna i to właśnie chcieliśmy przekazać. Zbadaliśmy tę tematykę bardzo dokładnie” – Schofieldowi bynajmniej nie chodziło zatem o obecność w anulowanej produkcji elementów horroru, a raczej charakterystycznego, „ciężkiego” klimatu wojny.

Z wywiadu wynika, że to pracownicy studia Sledgehammer Games postanowili anulować projekt i wspomóc zespół Infinity Ward w pracach nad Call of Duty: Modern Warfare 3. Przedstawiciele firmy Activision nie wywierali żadnych nacisków i zostawili podjęcie decyzji deweloperowi.

Studio Sledgehammer Games zostało założone w 2009 roku właśnie przez Glena Schofielda. Twórcy przez sześć miesięcy pracowali nad omawianą w tej wiadomości grą akcji TPP w uniwersum Call of Duty. Ostatecznie wspólnie z Infinity Ward zajęli się Call of Duty: Modern Warfare 3, która zadebiutuje 8 listopada bieżącego roku w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360, PC, Wii oraz DS-a. Wydaniem tytułu w naszym kraju zajmie się firma Licomp Empik Multimedia, która dostarczy pierwsze trzy wymienione edycje w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami.