Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSP
Okładka Lumines II (PSP)

Lumines II PSP

Lumines II jest sequelem niezwykle popularnej gry logicznej, będącej modyfikacją nieśmiertelnego Tetrisa. Za powstanie Lumines II odpowiedzialny jest Tetsuya Mizuguchi, będący także twórcą części pierwszej, w którego dorobku znajdują się takie tytuły jak Rez czy Shenmue.

Logiczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Lumines II (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

6listopada2006

Lumines II jest sequelem niezwykle popularnej gry logicznej, będącej modyfikacją nieśmiertelnego Tetrisa. Za powstanie Lumines II odpowiedzialny jest Tetsuya Mizuguchi, będący także twórcą części pierwszej, w którego dorobku znajdują się takie tytuły jak Rez czy Shenmue. Popularność zdobyta przez pierwszą część Lumines okazała się dowodem na to, że gry logiczne nadal cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród graczy, a PSP ma swój flagowy tytuł w tym gatunku gier.

Zasady gry są bardzo proste. Kierujemy spadającymi blokami, składającymi się z czterech części, które z kolei dzielą się na dwa różne kolory. Naszym zadaniem jest takie ułożenie tych bloków na planszy, aby powstały klocki o jednolitym kolorze. W odróżnieniu od Tetrisa, w którym mieliśmy do czynienia z klockami o różnych kształtach, w Lumines 2 układamy jedynie kwadratowe bloki mogące występować tylko w sześciu kombinacjach rozłożenia koloru. Ułożenie obok siebie bloków w jednolitym kolorze powoduje powstawanie combosów. Dzięki takiemu uproszczeniu rozgrywka na tyle różni się od Tetrisa, że wciąga i nie nuży wtórnością.

Główną nowością w Lumines II są całkowicie animowane tła w czasie rozgrywki. Podczas, gdy w części pierwszej tylko niektóre elementy były animowane, w drugiej tło stanowią kolorowe teledyski zajmujące cały obszar ekranu PSP, dzięki czemu gra zyskuje ogromny dynamizm. Lista artystów, których klipy można zobaczyć i usłyszeć podczas rozgrywki obejmuje między innymi: Beck, Black Eyed Peas, Fatboy Slim, Gwen Stefani, Missy Elliott, New Order. Oprócz tego gra oferuje ponad 60 stylów graficznych, dzięki którym można temu samemu poziomowi gry nadać zupełnie inny wygląd i nowe efekty 3D. Wprowadzono także kilka nowych typów bloków (podobne do klocków z klejnotem z części pierwszej Lumines), nowe tryby Battle oraz bezprzewodowy tryb rozgrywki z drugim graczem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Gry podobne do Lumines II

Klasyfikacja PEGI Lumines II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Lumines II

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Znamy nowe tytuły na konsolę PlayStation Vita - Lumines, Sumioni i inne

wiadomość7 września 2011

W nadchodzącym numerze magazynu Famitsu zostanie ujawnionych kilka nowych tytułów na konsolę PlayStation Vita. Wśród nich najciekawiej prezentuje się gra Sumioni, która nawiązuje do kultowej produkcji Okami.

Sześć nowych tytułów na PlayStation Vita od firmy Ubisoft

wiadomość17 sierpnia 2011

Swoje silne wsparcie dla PS Vita ogłosiła podczas targów gamescom firma Ubisoft. Francuski gigant zapowiedział prace nad sześcioma grami przeznaczonymi na konsolę.

Klocki zostały rzucone - pecetowa wersja Lumines trafiła na Steama

wiadomość19 kwietnia 2008

Jak podaje Q Entertainment oraz Valve – na Steamie, internetowym systemie dystrybucji programów, można już złożyć przedpremierowe zamówienie na Lumines.

Trwają prace nad Lumines w wersji na PC
Trwają prace nad Lumines w wersji na PC

wiadomość15 listopada 2007

Z Lumines, doskonałą grą logiczną studia Q Entertainment, mieli już do czynienia posiadacze PlayStation Portable, PlayStation 2 oraz Xboxa 360 (tutaj gra wylądowała na platformie sieciowej Microsoftu – Xbox Live Arcade). Czy już wkrótce dołączą do nich użytkownicy komputerów osobistych?

Posiadacze konsoli Nintendo DS dostaną klon gry Lumines
Posiadacze konsoli Nintendo DS dostaną klon gry Lumines

wiadomość15 czerwca 2007

Któż z nas nigdy nie miał do czynienia z nieśmiertelnym Tetrisem lub wariacją na jego temat, wśród których znajduje się pozycja o nazwie Lumines. W 2005 roku zagościła on na wyświetlaczu konsoli PlayStation Portable i od razu znalazła sobie rzeszę fanów. Na fali popularności owej produkcji developerzy z firmy bhv Software postanowili stworzyć jej klon o nazwie Luminator.