Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 14:20

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Podsumowanie konferencji Electronic Arts na gamescom 2015

Dzisiaj o godzinie 10:00 czasu polskiego rozpoczęła się konferencja firmy Electronic Arts na targach gamescom w Kolonii. Zapraszamy wszystkich czytelników gry-online.pl do lektury naszego zbiorczego podsumowania.

Podsumowanie konferencji Electronic Arts na targach gamescom 2015 - Podsumowanie konferencji Electronic Arts na gamescom 2015 - wiadomość - 2015-08-05
Podsumowanie konferencji Electronic Arts na targach gamescom 2015

Konferencja firmy Electronic Arts na tegorocznej edycji targów gamescom w niemieckiej Kolonii rozpoczęła się o godzinie 10:00 czasu polskiego i dobiegła końca godzinę później. W tym czasie EA zademonstrowało osiem produkcji – wszystkie zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami – nie racząc nas przy tym żadnymi niespodziankami. Mieliśmy okazję zobaczyć sporo nowego materiału: zarówno zwiastuny, jak i gameplaye, a także dowiedzieliśmy się nowych rzeczy na temat produkcji, jakie Electronic Arts planuje wydać w nadchodzących miesiącach. Jeśli z takiego czy innego powodu nie mogliście oglądać transmisji na żywo, nic straconego. Zgodnie z tradycją, przygotowaliśmy dla czytelników serwisu gry-online.pl zbiorcze podsumowanie całości konferencji Electronic Arts. Zapraszamy do lektury.

Need for Speed

Konferencję rozpoczęto prezentacją reboota kultowej serii gier wyścigowych, Need for Speed. Mogliśmy się dowiedzieć o kilku stylach rozgrywki, jakie możemy obrać w nadchodzącym NFS-ie, a także o współczesnych ikonach świata samochodowego, które wystąpią w fabularnej części rzeczonej produkcji. Aby zaimponować poszczególnym personom, będziemy musieli dokonywać jak najbardziej spektakularnych wyczynów przy użyciu naszego samochodu, wliczając w to zawrotne prędkości, niebezpieczne wariacje, daleko idące ulepszenia wozu czy karkołomne ucieczki przed policyjnymi pościgami. Nie obeszło się też bez dwóch zwiastunów.

Mirror’s Edge Catalyst

W drugiej kolejności na scenie pojawiło się Mirror’s Edge Catalyst z pierwszym, pięciominutowym zapisem rozgrywki. Gameplay pokrótce przedstawia tło fabularne gry, a także najistotniejsze elementy rozgrywki, czyli niesamowite akrobacje, szybkie ucieczki i obijanie facjat tym, którzy przeszkadzają Faith (głównej bohaterce) w odwrocie.

Star Wars: The Old Republic

Trzecim tytułem okazał się nowy dodatek do masówki Star Wars: The Old Republic. Knights of the Fallen Empire – bo tak brzmi jego tytuł – otwiera kolejny rozdział w historii SWTOR-a i stanowi „nowy początek” dla wszystkich, choć starzy gracze otrzymają możliwość kontynuacji dziejów swoich istniejących postaci. Jako tzw. Outlander, weteran galaktycznej wojny, wybierzemy stronę mocy, zrekrutujemy nowych towarzyszy i wpłyniemy na rozwój wydarzeń w kosmicznym uniwersum. Ponadto gracze, którzy dołączą do grona subskrybentów Knights of the Fallen Empire jeszcze w czasie targów gamescom, otrzymają dostęp do unikalnego towarzysza broni. Poniżej prezentujemy pierwszy zwiastun rozgrywki z Knights of the Fallen Empire.

The Sims 4

Następnie Electronic Arts zapowiedziało kolejny dodatek do gry The Sims 4, czwartej odsłony niezwykle popularnych symulatorów życia. Rozszerzenie Spotkajmy się [oryg. Get Together], jak sama nazwa wskazuje, skupia się na integracji i wspólnym spędzaniu czasu przez Simów. W grze pojawi się kilka lokacji inspirowanych Europą, w których wirtualni ludzie oddadzą się różnego rodzaju rozrywkom. Przedsmak nowej zawartości daje poniższy zwiastun. Spotkajmy się zadebiutuje w listopadzie bieżącego roku.

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 także doczekało się swoich kilku minut. Najważniejszą zapowiedzią z pewnością był tryb Backyard Battleground, czyli swojego rodzaju świat, w którym gracze mogą podejmować różnego rodzaju questy, wchodzić w interakcję z postaciami uniwersum Plants vs. Zombies, czy po prostu toczyć bitwy wspólnie ze swoimi znajomymi. Ponadto w czasie prezentacji ujawniono nowe klasy roślinek, jak również potwierdzono obecność trybu jednoosobowego w Garden Warfare 2. Ciekawym zwrotem akcji i zarazem oczkiem puszczonym do fanów serii Mass Effect było zapowiedzenie grywalnego mecha Grass Effect Z7 jako nagrody dla osób, które złożą przedpremierowe zamówienie na grę. Na koniec zademonstrowano gameplay z wyżej wspomnianymi nowymi klasami w rolach głównych.

Unravel

Na konferencji nie zabrakło także Unravel – platformówki po raz pierwszy zapowiedzianej podczas tegorocznych targów E3. Widzom dane było obejrzeć krótki gameplay, przedstawiający głównego bohatera zmagającego się z siłami fizyki, wodą i innymi przeszkodami terenowymi. Oto rzeczony materiał:

Star Wars: Battlefront

Przedostatnim tytułem okazało się Star Wars: Battlefront, a konkretnie obecny w nim tryb walki myśliwców. W Fighter Squadron zadaniem graczy jest strącenie jak największej ilości wrogich pojazdów, a także zniszczenie wrogiego transportera. W podniebnych walkach udział może wziąć maksymalnie 20 osób, do których dodatkowo dołączy 20 statków sterowanych przez sztuczną inteligencję. Ponadto pokazano nowy zwiastun fabularny.

FIFA 16

Konferencję Electronic Arts zamknęła FIFA 16. Przede wszystkim zademonstrowano tryb Draft, będący zmodyfikowaną wersją Ultimate Team. W Draft stworzymy w nieco uproszczony sposób swoją własną drużynę, po czym zagramy w turnieju składającym się z czterech spotkań. Wygrana zapewni nam dostęp do nowych kart piłkarzy czy monet. W pokazie wspomniano także o trybie treningowym, gdzie podniesiemy umiejętności zarówno wirtualnych zawodników, jak i własne.

Powtórka konferencji Electronic Arts