Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 14:00

Zapowiedziano Red Bull Air Race: The Game - symulator wyścigów samolotów od autorów Project CARS

Autorzy Project CARS, czyli ludzie ze studia Slightly Mad, zapowiedzieli grę Red Bull Air Race: The Game, czyli symulator wyścigów powietrznych.

Znany z takich samochodowych symulatorów jak Project CARS, Need for Speed Shift oraz Shift 2: Unleashed zespół Slightly Mad Studios zapowiedział na targach gamescom swój następny projekt, czyli Red Bull Air Race: The Game. Okazał się on sporym zaskoczeniem, gdyż zgodnie z tytułem traktuje on o powietrznych wyścigach niewielkich samolotów. Produkcja powstaje we współpracy z firmą Wing Racers Sports Games. W planach jest wyłącznie wersja pecetowa, a premiera zaplanowana została na przyszły rok.

Gra powstaje oczywiście na licencji Mistrzostw Świata Red Bull Air Race, których zawody bywały już organizowane także w Polsce i np. w zeszłym roku piloci rywalizowali nad Gdynią. Dzięki współpracy z organizatorami tych imprez podczas zabawy zmierzymy sie z prawdziwymi zawodnikami i drobiazgowo odtworzonymi maszynami. Również wszystkie lokacje mają być autentyczne.

W rywalizacji weźmie udział czternastu sportowców. Cała dyscyplina sprowadza się do prób przelotów w jak najkrótszym czasie przez trasę zapełnioną wysokimi na 25 metrów bramkami. Czasem konieczne jest także wykonanie określonych ewolucji powietrznych. Autorzy obiecują wysoki realizm modelu lotu oraz piękną grafikę, która wykorzysta ten sam silnik co Project CARS.

Niestety, na tym kończą się udostępnione przez autorów informacje. Twórcy będą jednak pokazywali Red Bull Air Race: The Game w trakcie targów gamescom, więc na kolejne konkrety nie powinniśmy czekać długo.

  1. Slightly Mad Studios – oficjalna strona zespołu