Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 11:57

autor: Pirlond

FIFA 16 - FIFA Ultimate Team Draft, turnieje przedsezonowe i inne

Na dzisiejszej konferencji Electronic Arts w trakcie targów gamescom firma zaprezentowała również tegoroczną odsłonę FIFY. Pokazano nie tylko nowy trailer, ale i ujawniono kilka informacji związanych z nowym wariantem trybu Ultimate Team, który w nazwie ma słówko Draft.

W FIFA 16 Ultimate Team doczeka się swojej nowej, nieco zmodyfikowanej wersji o nazwie Draft. Przede wszystkim deweloperzy postanowili uprościć proces tworzenia nowej drużyny, którą można będzie poprowadzić do boju w jednym z turniejów. Gracze wybiorą najpierw jedną z pięciu dostępnych formacji, a później wskażą kapitana zespołu. Następnie wszystkie pozycje na boisku trzeba będzie obsadzić jednym z piłkarzy. Na każdej z nich (dotyczy to również zawodnika dzierżącego opaskę kapitańską) do naszej dyspozycji oddanych zostanie po pięciu losowych kopaczy. To jednak od nas ma zależeć, na którego się zdecydujemy – dokonując wyboru będzie można kierować się zarówno umiejętnościami danego sportowca, jak i jego zgraniem z pozostałymi członkami ekipy.

W FIFA Ultimate Team Draft proces tworzenia drużyny zostanie uproszczony. - FIFA 16 - FIFA Ultimate Team Draft, turnieje przedsezonowe i inne - wiadomość - 2015-08-05
W FIFA Ultimate Team Draft proces tworzenia drużyny zostanie uproszczony.

Tak sformowaną drużyną będzie można rozegrać turniej składający się z czterech spotkań, w których gracze zmierzą się ze sztuczną inteligencją lub innymi użytkownikami. Oczywiście wygrana w takich zawodach zaowocuje zdobyciem określonych nagród, w tym m.in. monet czy paczek z dodatkowymi zawodnikami. Jest jednak pewien haczyk – aby zagrać w nowym trybie, należy wpłacić wpisowe w wysokości 15 tysięcy monet, 300 punktów FIFA lub żetonu Draft. Ten ostatni będzie można znaleźć w zestawach z piłkarzami.

Nowości pojawią się jednak również w tradycyjnym wariancie kariery. Deweloperzy z EA Sports w FIFA 16 postanowili wprowadzić możliwość rozgrywania turniejów przedsezonowych, które mają pomóc w wypracowaniu odpowiedniej taktyki i doborze składu. Poza tym będzie można wziąć udział w treningu, w trakcie którego podniesiemy umiejętności zarówno młodych zawodników, jak i pierwszej kadry (a przy okazji także swoje własne).

Poza tym dodane zostaną nowe stadiony i przyśpiewki kibiców – tych ostatnich dograno ponoć ponad 900. Przypomniano też o jednej z największych atrakcji tegorocznej FIFY, czyli drużynach kobiecych. W „szesnastce” znajdzie się jednak tylko dwanaście reprezentacji żeńskich – osoby obecne na gamescomie mogą pograć dwiema z nich: Amerykankami i Niemkami.

FIFA 16 ukaże się 22 września tego roku na PC i konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4.