Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 12:17

autor: Sarge

Unravel - zobacz fragment rozgrywki z konferencji EA na gamescom

Podczas konferencji firmy Electronic Arts na targach gamescom przedstawiono krótki fragment rozgrywki z niedawno zapowiedzianej gry Unravel. Jest to zupełnie nowa marka, nad którą pracuje studio Coldwood Interactive. Premiera odbędzie się w 2016 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Na konferencji prasowej firmy Electronic Arts podczas targów gamescom zaprezentowano kilkuminutowy fragment rozgrywki z gry Unravel. Ta przyjemna dla oka platformówka 2,5D została zapowiedziana niecałe dwa miesiące temu na E3 w Los Angeles i już wtedy zrobiła pozytywne wrażenie na zgromadzonej widowni. Tym razem mogliśmy zobaczyć kilka ciekawych rozwiązań, które zostaną wykorzystane w trakcie zabawy. Przede wszystkim można zauważyć, że znaczącą rolę w Unravel odegra fizyka. Nasz włóczkowaty bohater nie mógł zostać zalany przez wodę i w tym celu używał różnych elementów otoczenia, które pozwalały mu przetrwać. Po wskoczeniu na jeden z upuszczonych przedmiotów mógł utrzymać się na powierzchni wody niczym na tratwie i uniknąć zatonięcia. Istotne jest też przywiązywanie włóczki do dwóch różnych punktów lokacji, tworząc w ten sposób most dla naszej postaci.

Unravel to zręcznościowa platformówka z elementami logicznymi, w której akcję obserwujemy z boku ekranu. Wcielamy się w Yarny’ego – pociesznego stworka stworzonego z włóczki, który przemierza kolejne lokacje inspirowane prawdziwymi miejscami rodem z północnej Skandynawii. Już teraz wielu graczy porównuje Unravel do takich tytułów jak LittleBigPlanet czy Yoshi’s Woolly World. Premiera produkcji studia Coldwood Interactive odbędzie się w pierwszym kwartale 2016 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.