Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2015, 23:01

autor: Góral

Unravel to platformówka 2,5D, przypominająca LittleBigPlanet i Yoshi's Wooly World

Firma Electronic Arts ujawniła platformówkę 2,5D - Unravel. Tytuł tworzony przez studio Coldwood ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC. W produkcji wcielimy się w stworka o imieniu Yarny, który jest zrobiony z włóczki.

Podczas konferencji firmy Electronic Arts poznaliśmy nową markę wydawcy. Mowa o platformówce 2,5D Unravel na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery PC. Tytuł tworzy niewielka, kilkunastoosobowa ekipa Coldwood, która zamierza opowiedzieć historię zaginionej rodziny. Głównym bohaterem będzie przypominający kota wełniany stworek o imieniu Yarny. Z powyższego zwiastuna wynika, że rozgrywka oparta na fizyce nie będzie się diametralnie różnić od innych tego typu platformówek. Oznacza to, że czeka nas dużo skakania, przerywanego zagadkami logicznymi. Ciekawym patentem jest natomiast rozwijane ciało bohatera, który wykorzysta swoją nić jako np. linę pozwalającą przeskoczyć dużą dziurę, czy też złapać rybę i użyć jej jako napędu do łodzi.

Bardzo dobrze prezentuje się zastosowany styl graficzny, a zwłaszcza środowisko, które zostało zainspirowane prawdziwymi miejscami znajdującymi się w północnej Skandynawii. Całość zapowiada się niezwykle uroczo i przypomina inne „włóczkowe” projekty pokroju LittleBigPlanet i Yoshi's Wooly World. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy tytuł zadebiutuje na rynku.