Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2015, 22:50

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Mass Effect 4 to od teraz Mass Effect Andromeda; zobacz pierwszy zwiastun

Podczas konferencji firmy Electronic Arts na targach E3 oficjalnie zapowiedziano Mass Effect Andromeda, dotychczas nazywane Mass Effect 4 przez fanów serii. Gra ma zadebiutować w święta 2016 roku.

Mass Effect Andromeda:
  • Producent: BioWare
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Gatunek: RPG akcji/strzelanka TPP
  • Platformy: PC, PS4, XONE
  • Data premiery: święta 2016 r.

Konferencja firmy Electronic Arts na tegorocznych targach E3 w Los Angeles została hucznie otwarta oficjalną zapowiedzą gry Mass Effect Andromeda – czwartej odsłony przebojowego cyklu Mass Effect. Widoczny powyżej zwiastun potwierdził jedną z nieoficjalnych pogłosek, jakie krążyły w sieci w ostatnim czasie, a mianowicie tę o miejscu akcji, tj. galaktyce Andromedy, największej galaktyce Grupy Lokalnej. Trailer przedstawia żołnierza N7 (czyt. Przymierza Systemów) korzystającego z nowej mapy galaktycznej, a następnie eksplorującego planetę o pustynnym krajobrazie. W krótkich migawkach pojawia się doskonale znany pojazd Mako, a także bliżej nieznana jeszcze obca rasa, z którą walczy najprawdopodobniej wojsko Przymierza lub inna grupa dowodzona przez bohatera zwiastuna. Całość napędzana jest przez silnik Frostbite, opracowany przez studio EA DICE na potrzeby serii Battlefield.

Z informacji zdradzonych na oficjalnym blogu studia BioWare wynika, że w Mass Effect Andromeda po raz kolejny pokierujemy człowiekiem dowolnej płci. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, opowiadana historia nie będzie powiązana z oryginalną trylogią o Komandorze Shepardzie i osadzona zostanie na wiele lat po wydarzeniach w niej przedstawionych.

Mass Effect Andromeda zadebiutuje w okresie świątecznym przyszłego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do lektury naszego kompendium wiedzy, w którym zgromadzone zostały wszystkie dotychczasowe informacje i plotki na temat gry Mass Effect Andromeda (niegdyś roboczo nazywanej Mass Effect 4 przez społeczność fanów).