Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2016, 18:42

autor: Ender

Phoenix Point – pierwszy screen z taktycznej strategii twórcy oryginalnej serii X-COM

W sieci pojawiły się pierwsze materiały (screen i artworki) z gry Phoenix Point, za której produkcję odpowiada Julian Gollop, legendarny twórca oryginalnego UFO: Enemy Unknown. Nowa gra będzie taktyczną strategią osadzoną w realiach science-fiction.

Phoenix Point zaoferuje uwspółcześniony klasyczny model rozgrywki podobny do tego z XCOM 2 - Phoenix Point – pierwsze materiały z taktycznej strategii twórcy oryginalnej serii X-COM  - wiadomość - 2016-06-02
Phoenix Point zaoferuje uwspółcześniony klasyczny model rozgrywki podobny do tego z XCOM 2

W sieci pojawiły się nowe materiały pochodzące z kolejnej gry studia Snapshot Games, o której dowiedzieliśmy się po raz pierwszy pod koniec marca. Nad projektem czuwa Julian Gollop. Ten legendarny twórca i weteran branży ma na swoim koncie klasyki takie jak Laser Squad, Rebelstar Raiders, a przede wszystkim oryginalne UFO: Enemy Unknown, będące pierwszą osłoną cyklu X-COM, wskrzeszonego z sukcesem kilka lat temu przez studio Firaxis. Korzystając z renesansu strategii taktycznych, Gollop postanowił zaproponować graczom własną i uwspółcześnioną wersję UFO: Enemy Unknown, zatytułowaną Phoenix Point.

Podobnie jak XCOM: Enemy Unknown i XCOM 2, nowy tytuł zaoferuje widowiskową oprawę graficzną oraz zmodernizowany taktyczny model rozgrywki. Dokładne szczegóły związane z miejscem akcji, obsługiwanymi platformami sprzętowymi i mechaniką zabawy nie są jeszcze znane, ale powinny zostać przedstawione podczas nadchodzących targów E3. Opublikowany zrzut ekranu oraz szkice koncepcyjne wskazują na to, że walczyć będziemy w typowym uniwersum science-fiction. Naszymi przeciwnikami są obcy najeźdźcy, którzy mutują własne ciała, dopasowując się tym samym do naszych ataków.

Amerykańskie studio Snapshot Games zostało powołane do życia w 2013 roku. W ubiegłym roku twórcy opublikowali dobrze przyjętą turową strategię fantasy Chaos Reborn, która powstała dzięki zbiórce w serwisie Kickstarter. Produkcja jest kontynuacją gier Chaos: The Battle of Wizards z 1985 roku oraz Lords of Chaos z 1999 roku.

  1. Oficjalna strona gry Phoenix Point
  2. Oficjalna strona studia Snapshot Games