Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2020, 11:35

Phoenix Point - premiera na Steam z dużą obniżką

Po roku od debiutu w Epic Games Store turowa strategia Phoenix Point wreszcie trafiła na Steam. Z tej okazji zorganizowano promocję z 50-procentową obniżką ceny.

Na Steamie i GOG.com wreszcie zadebiutowała gra Phoenix Point, czyli turowa strategia zaprojektowana przez ojca UFO: Enemy Unknown, Juliana Gollopa. Projekt miał premierę 3 grudnia 2019 roku, ale do tej pory edycja pecetowa dostępna była tylko w Epic Games Store oraz Microsoft Store. W przyszłym roku tytuł ma trafić również na Xboksa One i PlayStation 4.

Wydanie dostępne na Steamie/GOG.com ma formę tzw. Phoenix Point: Year One Edition. Zawiera podstawową wersję gry wraz z trzema dodatkami DLC (Krew i tytan, Spuścizna pradawnych oraz pakiet Żywa broń). Produkcja oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Z okazji premiery w tych serwisach zorganizowano promocję, która pozwala kupić Phoenix Point: Year One Edition za 107,49 złotych, czyli za połowę standardowej ceny. Wyprzedaż potrwa do 22 grudnia. Warto dodać, że gra dostępna jest również w abonamentowej usłudze Xbox Game Pass na PC.

Phoenix Point spotkało się na Steamie z ciepłym przyjęciem. 81% ocen użytkowników jest pozytywnych. Jest to godne odnotowania, gdyż podpisanie umowy na wyłączność z Epic Games Store spotkało się z bardzo negatywną reakcją graczy. Wynikało to m.in. z tego, że projekt powstał dzięki wsparciu twórców w serwisie Fig, gdzie obiecywano klucze na Steamie i GOG.com. Gdy produkcja stała się jednak exclusive’m EGS okazało się, że na wersje gry na te platformy fani będą musieli poczekać rok.

Jak widać, przez te dwanaście miesięcy, jakie upłynęły od premiery w Epic Games Store, emocje społeczności mocno opadły. Powstaje jednak pytanie, czy cała sytuacja nie wpłynie negatywnie na sprzedaż gry w nowych serwisach. Według szacunków SteamDB wczoraj, w najgorętszym momencie dnia premiery, w Phoenix Point na Steamie bawiło się raptem 1415 osób. Nawet biorąc pod uwagę w sumie dosyć niszowy charakter gry, nie jest to imponujący wynik.

  1. Phoenix Point: Year One Edition na Steamie
  2. Phoenix Point: Year One Edition w GOG.com
  3. Oficjalna strona gry