Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2011, 10:42

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Oceń styl graficzny Dishonored - nowej gry projektanta Arx Fatalis

Na łamach magazynu Game Informer pojawiła się zapowiedź Dishonored - nadchodzącego połączenia gry akcji i skradanki od Arkane Studios. Do sieci wyciekły skany tego periodyku, przedstawiające nowe screeny z gry.

Prenumeratorzy magazynu Game Informer opublikowali w sieci grafiki pochodzące z zapowiedzi Dishonored. Dzięki temu możemy obejrzeć nowe screeny tego ciekawego połączenia pierwszoosobowej gry akcji i skradanki.

Pierwszy obrazek opublikowaliśmy kilka dni temu, ale dopiero najnowsza porcja zrzutów ekranowych pozwala lepiej ocenić styl graficzny, na jaki zdecydowali się autorzy. W oczy rzucają się charakterystyczne projekty postaci, przypominające nieco te z kolejnych odsłon BioShocka. Sama oprawa prezentuje się trochę komiksowo, przywodząc na myśl połączenie Brinka i serii TimeSplitters. Zastosowanie takiego rozwiązania w produkcji podejmującej poważną tematykę nie każdemu musi odpowiadać.

Oceń styl graficzny Dishonored - nowej gry projektanta Arx Fatalis - ilustracja #1

Dishonored połączy w sobie elementy pierwszoosobowych gier akcji i skradanek. Z przeciwnikami będziemy mogli rozprawić się w dyskretny sposób, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, by w każdej chwili wszcząć krwawą jatkę. Główny bohater ma posiadać kilka nadnaturalnych mocy, które wykorzysta do cichego przemykania za plecami wrogów.

Opracowaniem produkcji zajmuje się francuskie Arkane Studios, a jej wydawcą jest firma Bethesda Softworks. Nad projektem czuwają tacy twórcy jak Raphaël Colantonio (główny projektant Arx Fatalis), Harvey Smith (współtwórca dwóch pierwszych odsłon Deus Ex) czy Viktor Antonov (człowiek odpowiedzialny za koncepcje i styl graficzny City 17 z Half-Life 2). Gra ukaże się w przyszłym roku w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety.

Oceń styl graficzny Dishonored - nowej gry projektanta Arx Fatalis - ilustracja #2
Oceń styl graficzny Dishonored - nowej gry projektanta Arx Fatalis - ilustracja #3
Oceń styl graficzny Dishonored - nowej gry projektanta Arx Fatalis - ilustracja #4
Oceń styl graficzny Dishonored - nowej gry projektanta Arx Fatalis - ilustracja #5