Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2011, 11:07

autor: sathorn

Nowy materiał ze Starcraft Universe – moda do StarCrafta II wzorowanego na MMO

Pojawił się nowy materiał wersji alfa Starcraft Universe - moda do Starcrafta II, który oferuję rozgrywkę wzorowaną na grach MMORPG. Kierownik projektu zapewnia, że będziemy mieli okazję bawić się w Starcraft Universe przed końcem tego roku.

Pamiętacie historię World of StarCraft, które później przerodziło się w StarCraft Universe? Swego czasu, perypetie moda do StarCrafta II, który miałby pozwolić na zabawę w stylu MMORPG wzbudziły wiele szumu, zwłaszcza gdy rozeszła się wieść, że studio Riot Games (twórcy League of Legends) poprosiło autora o wysłanie CV. Ryan Winzen, kierownik projektu, wciąż jednak pracuje nad StarCraft Universe, czego dowodem jest opublikowany materiał z wersji alfa.

Nowy materiał ze Starcraft Universe – moda do StarCrafta II wzorowanego na MMO - ilustracja #1

Mod powstaje w całości przy użyciu narzędzi udostępnionych przez twórców StarCraft II. Kiedy pracownicy Blizzard po raz pierwszy, w styczniu tego roku, zobaczyli efekt pracy Winzena byli przekonani, że modyfikuje on kod gry, tym samym łamiąc prawa autorskie. Zdaje się, że twórcy nie spodziewali się, ile można osiągnąć przy pomocy narzędzi, jakie oddali w ręce swoich klientów.

StarCraft Universe prezentuje się znacznie lepiej niż za czasów, kiedy znaliśmy go jeszcze pod nazwą World of StarCraft. Pół roku pracy Winzena i jego zespołu przyniosło niemałe efekty. Sam kierownik projektu rzucił szkołę, aby móc zajmować się SCU na pełen etat. Jak sam mówi, więcej uczy się podczas pracy twórczej, niż kiedykolwiek nauczyłby się w szkole.

Ryan Winzen obiecuje, że przed końcem roku ukaże się grywalne demo StarCraft Universe.

Nowy materiał ze Starcraft Universe – moda do StarCrafta II wzorowanego na MMO - ilustracja #2