Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2011, 11:22

autor: Kono

Aliens: Infestation - nowa gra o Obcych na Nintendo DS

Organizacja ESRB ujawniła, że nowa gra o Obcych, zatytułowana Aliens: Infestation, zmierza na konsolę Nintendo DS. Za jej produkcje odpowiada zespół Wayforward Technologies, który wcześniej pracował m.in. przy Contra 4.

Wszystko wskazuje na to, że na konsolę Nintendo DS zawita gra o Obcych. Produkcja zatytułowana Aliens: Infestation ma być dwuwymiarową platformówką. Za jej stworzenie odpowiada zespół Wayforward Technologies, a wydawcą będzie firma Sega.

Pierwsze wzmianki o grze pojawiły się, kiedy australijska organizacja przyznająca oznaczenia wiekowe niechcący powiadomiła o najnowszym tytule, w którym przyjdzie nam walczyć z Obcymi. Nie ujawniono wówczas praktycznie żadnych konkretów. Z pomocą przyszła jednak organizacja ESRB, która uchyliła rąbka tajemnicy.

Aliens: Infestation - nowa gra o Obcych na Nintendo DS - ilustracja #1

Aliens: Infestation będzie platformówką osadzoną w klimatach sci-fi. Gracz pokieruje oddziałem komandosów, których nadrzędnym celem będzie wyeliminowanie wszystkich Obcych. W arsenale bohaterów znajdą się strzelby, pistolety, miotacze ognia i ładunki wybuchowe, które pomogą w eksterminacji wrogów.

W związku z tym, że informacje pochodzą ze strony organizacji przydzielającej odpowiednie kategorie wiekowe, to w opisie tytułu pojawiły się również wzmianki o „potencjalnie niebezpiecznej zawartości”. Gdy zabijemy Obcego zostaniemy uraczeni widokiem zielonej posoki wypływającej z ciała kosmity. Jeśli zaś chodzi o śmierć komandosów, to tutaj możemy spodziewać się zarówno pogryzienia, jak i klasycznego zgonu, przy którym Obcy „wychodzi” z ciała ofiary. Aliens: Infestation będzie tytułem brutalnym, choć bez przesady, bo gra otrzymała kategorię wiekową „Teen” (13+).

Aktualnie Sega nie chce komentować tych doniesień. Biorąc pod uwagę ciepłe przyjęcie poprzednich produkcji zespołu Wayforward Technologies (Contra 4) możemy być spokojni o jakość nowej gry o obcych. Przypominamy również, że Aliens: Colonial Marines autorstwa Gearbox Software zadebiutuje wiosną przyszłego roku na PC, Xboksie 360 oraz PlayStation 3.