Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2011, 09:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Nintendo zapowiada „poważne” gry dla doświadczonych graczy na Wii U

Firma Nintendo ujawniając wczoraj Wii U, przedstawiła również listę gier, jakie w zamierzeniach mają trafić na tę konsolę. Ku uciesze doświadczonych graczy zapowiedziano tytuły, które raczej nie są przeznaczone dla casualowego odbiorcy.

Firma Nintendo ujawniając wczoraj Wii U przedstawiła również listę gier, jakie w zamierzeniach mają trafić na tę konsolę. Ku uciesze doświadczonych graczy zapowiedziano tytuły, które raczej nie są przeznaczone dla casualowego odbiorcy.

Gigant z Kyoto chwali się, że już teraz ma zapewnione wsparcie wielu liczących się deweloperów. Wśród nich wymieniono EA Sports, THQ, Vicarious Visions, Warner Bros., Ubisoft, Irrational Games, 5th Cell, EA Games, Namco Bandai oraz Disneya. Z całą pewnością to tylko niewielka część zaangażowanych zespołów, a z czasem powinniśmy poznać kolejne.

Owocem tej współpracy będą oczywiście gry, które zostały zaprezentowane na widocznym poniżej materiale filmowym. Wśród zapowiedzianych tytułów pojawiły się następujące pozycje: Darksiders 2, Batman: Arkham City, Tom Clancy’s Ghost Recon: Online, Metro: Last Light, Ninja Gaiden 3: Razor Edge (nazwa robocza, ale jest to odmienny produkt od nadchodzącej „trójki” na PS3 i X360), czy nowe odsłony serii Tekken, Assassin’s Creed i DiRT.

Część tych produkcji jest Wam zapewne znana, jako że zmierzają one również na inne platformy. Nie oznacza to wcale, że Wii U nie otrzyma żadnych ekskluzywnych tytułów – najwyraźniej takowe zostaną nam dopiero ujawnione. Póki co, szczególną uwagę zwracają kontynuacje serii Tekken czy Assassin’s Creed. Nie uściślono bowiem, o które odsłony tutaj chodzi – być może szykowane jest zatem coś specjalnego dla fanów Nintendo.

Na filmie możemy przyjrzeć się oprawie graficznej poszczególnych pozycji. Na pierwszy rzut oka widać, że jest to poziom zbliżony do PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Raczej nie ma mowy o przeskoczeniu tych platform - przykładowo, nowy Tekken prezentuje się na tę chwilę stosunkowo słabo. Wprawdzie Nintendo zaprezentowało świetnie wyglądające demo, ale to tylko pokaz technologii i uzyskanie takiej jakości w pełnoprawnych produkcjach jest niemożliwe.

Na sam koniec warto wspomnieć o wczorajszym wystąpieniu na konferencji Johna Riccitiello, dyrektora generalnego Electronic Arts. Nie tylko zapowiedział on pełne wsparcie firmy dla Nintendo, ale też pospekulował w sprawie ujrzenia takich gier jak Battlefield 3 na Wii U. Oczywiście nie oznacza to od razu zapowiedzi nadchodzącego dzieła EA DICE na nową konsolę, ale raczej nie została ona tutaj przytoczona bez powodu. Pozostaje nam czekać na konkretne zapowiedzi.