Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2011, 10:44

autor: Kono

Nintendo pokaże na E3 nową grę z cyklu The Legend of Zelda

Eiji Aonuma – główny producent ostatnich odsłon serii The Legend of Zelda – miał zdradzić w wywiadzie dla japońskiej telewizji, że firma Nintendo przygotowuje się do ujawnienia nowej części cyklu. Do wydarzenia dojdzie podobno na podczas targów E3. Gra ma stanowić część obchodów 25-lecia serii

Eiji Aonuma – główny producent ostatnich odsłon serii The Legend of Zelda – miał zdradzić w wywiadzie dla japońskiej telewizji, że firma Nintendo przygotowuje się do ujawnienia nowej części cyklu. Do wydarzenia dojdzie podobno na podczas targów E3. Gra ma stanowić część obchodów 25-lecia serii (pierwsza gra, czyli The Legend of Zelda została wydana w Japonii 21 lutego 1986 roku na Nintendo Entertainment System).

Nintendo pokaże na E3 nową grę z cyklu The Legend of Zelda  - ilustracja #1

Powyższa informacja rodzi dwa istotne pytania, które zada sobie każdy fan Linka. Po pierwsze: czy mamy do czynienia z zupełnie nową grą, czy może kolejnym „odgrzewanym kotletem”? Drugą palącą kwestią jest to, na której platformie pojawi się kolejna odsłona serii The Legend of Zelda.

Przypomnijmy, że w tej chwili wiemy o dwóch grach z cyklu The Legend of Zelda. Pierwszą z nich jest The Legend of Zelda: Skyward Sword, która ma się pojawić pod koniec roku na Wii. Drugim tytułem jest odświeżona wersja wielkiego hitu z Nintendo 64, czyli The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, która zadebiutuje 17 czerwca na 3DS. Pojawienie się nowej Zeldy na Wii jest mało prawdopodobne. Nintendo na E3 zaprezentuje bowiem nową konsolę stacjonarną roboczo nazwaną Project Cafe. Jeśli Nintendo planuje rocznicową odsłonę The Legend of Zelda, jedynym słusznym wyborem wydaje się być na tę chwilę 3DS.

Na ujawnienie nowej Zeldy będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Na szczęście, konferencja Nintendo odbędzie się we wtorek, około godziny 19.00 czasu polskiego. Zapewne wtedy ogłoszone zostaną pierwsze informacje na temat kolejnej gry z serii.