Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2011, 08:55

autor: Sarge

Nintendo o nowej konsoli - pierwsza prezentacja na E3, premiera w 2012 roku

Pojawiające się w tym miesiącu spekulacje na temat następcy Wii wywołały spore zamieszanie w sieci, ale nadal pozostawały tylko nieoficjalnymi przeciekami. Teraz nastąpił mały przełom w tej sprawie, gdyż sam koncern Nintendo potwierdził rychłą prezentację nadchodzącej konsoli.

Pojawiające się w tym miesiącu spekulacje na temat następcy Wii wywołały spore zamieszanie w sieci, ale nadal pozostawały tylko nieoficjalnymi przeciekami. Teraz nastąpił mały przełom w tej sprawie, gdyż sam koncern Nintendo potwierdził rychłą prezentację nadchodzącej konsoli.

W udostępnionej informacji prasowej czytamy, że gigant z Kyoto chce wydać swój nowy system w 2012 roku, co pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami na ten temat. Tymczasem Satoru Iwata (prezes Nintendo) zdradził, że nie nastąpi to wcześniej niż w kwietniu przyszłego roku. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że sprzęt zostanie ujawniony w grywalnej formie już na zbliżających się targach E3, które odbędą się w dniach 7-9 czerwca w Los Angeles.

To spory przełom, jeśli chodzi o wszelkie przecieki dotyczące tajemniczej platformy. Japońska firma wprawdzie nie zdradziła żadnych detali, ale samo potwierdzenie ostatnich plotek dla najwierniejszych fanów jest wielką sprawą. Wszelkich szczegółów doczekamy się już na samej imprezie w Stanach Zjednoczonych, gdzie zobaczymy również pierwsze gry, dedykowane nowej konsoli.

Nintendo o nowej konsoli - pierwsza prezentacja na E3, premiera w 2012 roku - ilustracja #1
Tak, zdaniem serwisu CVG, wygląda pad do nowej konsoli

Ledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o kolejnej porcji niepotwierdzonych doniesień dotyczących następcy Wii. Projekt nosi kodową nazwę Project Cafe, ma być nieco mocniejszy od PlayStation 3 oraz Xboksa 360 i zaoferować zupełnie nowy pad, który jednak nie wyprze znanego już Wii Remote. Podobno większość produkcji umożliwiać będzie wybór sterowania, a tylko niektóre mają wspierać wyłącznie jeden typ kontrolera.

Przy okazji firma Nintendo ujawniła wyniki sprzedaży swoich aktualnie urzędujących konsol w ostatnim kwartale 2011 roku fiskalnego, kończącym się 31 marca 2011 roku. Do tej pory przenośny 3DS rozszedł się w liczbie 3.61 milionów sztuk, wspólnie z 9.43 milionami egzemplarzy gier dla tego systemu. Podobno dwie z nich przekroczyły barierę jednego miliona, ale nie sprecyzowano, o jakie tytuły chodzi.

Tymczasem jeśli weźmiemy pod uwagę okres od 1 kwietnia 2010 roku do 31 marca 2011, to w tym czasie pierwszy DS trafił w ręce 17.52 milionów graczy, przy 120.98 milionach zakupionych gier. Analogiczne wyniki dla Wii to 15.08 milionów sztuk sprzętu (a ponad 86 milionów od dnia premiery w 2006 roku) i 171.26 milionów egzemplarzy oprogramowania.