Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2011, 08:54

autor: Adrian Werner

Dalsze spekulacje na temat następcy Wii.

W piątek pisaliśmy o pierwszych spekulacjach na temat następcy konsoli Wii. Teraz rozszerzyły się one o dodatkowe informacje.

W piątek pisaliśmy o pierwszych spekulacjach na temat następcy konsoli Wii. Teraz rozszerzyły się one o dodatkowe informacje.

Dalsze spekulacje na temat następcy Wii. - ilustracja #1

Tak serwis CVG wyobraża sobie pada nowej konsoli.

Najnowsza dawka plotek konkretyzuje aspekty techniczne następnej platformy firmy Nintendo. Kontroler ma zostać wyposażony w sześciocalowy ekran dotykowy, jak również skierowaną w stronę gracza kamerę. Natomiast samą konsolę ma napędzać trzyrdzeniowy procesor IBM PowerPC, karta grafiki oparta architekturze ATI R700 oraz co najmniej 512Mb pamięci RAM.

Sprzęt podobno otrzymał nazwę kodową „Project Cafe” i zostanie oficjalnie ujawniony na najbliższym E3. Oczywiście wszystkie te informacje są niepotwierdzone, ale warto zwrócić uwagę na źródło plotek. Jest nim francuska strona 01net, która w tym roku wsławiła się ujawnieniem prawdziwej specyfikacji NGP. Na koniec przypomnijmy, że konsola ma zaoferować wsteczną kompatybilność z Wii, a jej premiera nastąpi w przyszłym roku.

Jak naprawdę prezentować się będzie następna platforma Nintendo przekonamy się zapewne dopiero podczas E3.