Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2017, 16:53

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Najlepsze ekskluzywne gry na wszystkie platformy według Metacritic

W serwisie Metacritic opublikowano listę najlepszych ekskluzywnych gier na wszystkie najważniejsze platformy sprzętowe. Okazało się, że największym wygranym jest Nintendo i seria The Legend of Zelda.

W serwisie Metacritic opublikowano kolejne interesujące zestawienie. Tym razem postanowiono wypunktować najlepsze ekskluzywne produkcje na… wszystkie platformy sprzętowe, aż do czasu Segi Genesis. Oczywiście mając na myśli „wszystkie”, nie uwzględniono rozmaitych podróbek, tylko oryginalne konsole firm Nintendo, Sony, Microsoft, Sega i Nokia oraz oczywiście komputery osobiste.

Z widocznej poniżej listy można wywnioskować kilka rzeczy. Najwięcej razy pojawiają się na niej gry z serii The Legend of Zelda. W ogóle Nintendo może się pochwalić największą liczbą swoich produkcji w zestawieniu. Mało tego, oprócz Metal Gear: Ghost Babel na Game Boya Color, wszystkie pozostałe tytuły na sprzęt Japończyków to ich własne marki. W przypadku pozostałych urządzeń jest zupełnie inaczej i np. Sony udało się przemycić do zestawienia tylko trzy najlepsze „eksy” – The Last of Us: Remastered na PS4, Uncharted 2: Among Thieves na PS3 i God of War: Chains of Olympus na PSP – choć firma stworzyła sześć konsol. Natomiast Microsoft teoretycznie zaliczył komplet, bo na trzy konsole ma trzy swoje IP, ale należy pamiętać, że w momencie premiery pierwszego Gears of War marka należała do Epic Games, a dopiero kilka lat temu gigant z Redmond przejął do niej prawa.

Co ciekawe, do listy najlepszych ekskluzywnych gier załapały się trzy „odgrzewane kotlety” – The Last of Us: Remastered, czyli odświeżona wersja gry z PlayStation 3, The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, a więc remaster hitu z Nintendo 64 oraz Persona 4: Golden – ulepszona edycja słynnej produkcji z PlayStation 2. Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na najlepszego „eksa” na PC-tach, którym jest wydane w 2004 roku Half-Life 2.

Najnowsza Zelda zebrała świetne recenzje i nic w tym dziwnego, gdyż w poprzednich latach gry z tej serii bardzo często okazywały się najlepszymi produkcjami. - Najlepsze ekskluzywne gry na wszystkie platformy według Metacritic - wiadomość - 2017-03-31
Najnowsza Zelda zebrała świetne recenzje i nic w tym dziwnego, gdyż w poprzednich latach gry z tej serii bardzo często okazywały się najlepszymi produkcjami.

Najlepsze ekskluzywne gry: