Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2011, 12:09

autor: Sigmar

Najlepsi europejscy gracze w StarCraft II i World of Warcraft na finałach European Battle.net Invitational w Warszawie

European Battle.net Invitational czyli europejskie finały oficjalnego eSportowego turnieju w StarCraft II i World of Warcraft odbędą się w tym roku w Warszawie. Impreza będzie miała miejsce 6-7 sierpnia w Multikinie w centrum handlowym Złote Tarasy.

Nieczęsto zdarza się, że oficjalne turnieje eSportowe odbywają się w naszym kraju, dlatego ogromnym zaskoczeniem jest zapowiedź rozegrania tegorocznych finałów European Battle.net Invitational w Warszawie. Czym dokładnie jest to wydarzenie? Organizowany przez Blizzarda turniej StarCraft II i World of Warcraft jest eliminacją do Global Battle.net Invitational, który odbędzie się w październiku w czasie trwania BlizzConu.

Najlepsi europejscy gracze w StarCraft II i World of Warcraft na finałach European Battle.net Invitational w Warszawie - ilustracja #1

Przejdźmy jednak do konkretów związanych ze sprawami organizacyjnymi. European Battle.net Invitational odbędzie się 6 i 7 sierpnia w Warszawie, w Multikinie znajdującym się w centrum handlowym Złote Tarasy. Dokładne informacje na temat godzin otwarcia oraz harmonogramu pojawią się nieco później. Warto także podkreślić, że wstęp na turniej jest darmowy, a osoby którym nie uda się dotrzeć na miejsce będą mogły śledzić poczynania graczy dzięki transmisji internetowej w jakości HD, którą przygotuje ESL TV.

W czasie trwania European Battle.net Invitational będziemy świadkami zmagań ośmiu czołowych graczy StarCraft II oraz ośmiu najlepszych trzyosobowych grup Areny World of Warcraft z Europy. Pula przeznaczona na nagrody to ponad $50.000 oraz miejsca we wspomnianym wcześniej Global Battle.net Invitational 2011, który zostanie rozegrany w czasie trwania tegorocznego BlizzConu.

Więcej informacji na temat tej imprezy znajdzie się w najbliższym czasie na oficjalnej polskiej stronie społecznościowej StarCraft II.

Najlepsi europejscy gracze w StarCraft II i World of Warcraft na finałach European Battle.net Invitational w Warszawie - ilustracja #2