Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 29 grudnia 2006, 19:45

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Myśli nieprzemyślane - Google dyskutuje o gustach

Dziś krótko, ale za to treściwie – sprzedam Wam pomysł na zabawę, o której istnieniu zapewne spora część Was jeszcze nie wie.

Dziś krótko, ale za to treściwie – sprzedam Wam pomysł na zabawę, o której istnieniu zapewne spora część Was jeszcze nie wie. Zabawa nazywa się Trends, a stoi za nią ustawicznie przejmujący władzę nad wirtualnym światem Google. Bowiem jeśli Google o czymś nie wie (nie ma w swojej bazie), to coś nie istnieje (w Internecie). Po prostu.

W tamtym tygodniu w kilku akapitach podsumowałem erpegowy rok 2006 i wprost napisałem, że moim faworytem jest Gothic 3 – zauważając przy tym, że po drugiej stronie świata na moją ulubioną grę lecą kamienie i plwociny. Nie wydaje się jednak żadną tajemnicą, że Gothic szczególną popularnością cieszy się w Polsce i w Niemczech. Samo zastanawianie się wszak ma wartość o tyle, o ile gimnastykuje mózg. Konkretnych danych dostarcza zaś Google Trends – kolejne genialne narzędzie internetowego giganta.

Zajrzałem zatem na trends.google.com i zadałem konkretne pytanie o to, gdzie hasło „gothic” wyszukiwane jest najczęściej.

Myśli nieprzemyślane - Google dyskutuje o gustach - ilustracja #1

Jakieś pytania? :-) To samo zrobiłem następnie z hasłem „oblivion” (załóżmy, że w kontekście innym niż gra nie występuje za często).

Myśli nieprzemyślane - Google dyskutuje o gustach - ilustracja #2

Tu sytuacja prezentuje się zgoła odmiennie. Na sam koniec pozostawiłem hasło „neverwinter”.

Myśli nieprzemyślane - Google dyskutuje o gustach - ilustracja #3

I na koniec zgrabne porównanie wszystkich trzech haseł, tym razem zawężone do roku 2006.

Myśli nieprzemyślane - Google dyskutuje o gustach - ilustracja #4

Poza tym, że w pierwszej dziesiątce zawsze pojawia się Polska, rzuca się w oczy coś jeszcze: jeśli pominiemy Nową Zelandię, zauważymy, że grami fabularnymi – w skali globalnej – rajcują się przede wszystkim Europejczycy. W sumie zawsze podejrzewaliśmy, że nasi bracia zza Wielkiej Wody preferują produkcje mniej skomplikowane i bardziej konsolowe. Co by to mogło być, hm... Gears of War?

Myśli nieprzemyślane - Google dyskutuje o gustach - ilustracja #5

Lucky guess, heh? :-)

Borys „Shuck” Zajączkowski

Powiązania do myśli