Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2021, 18:48

autor: Jakub "Entelarmer" Błażewicz

Fan Minecrafta perfekcyjnie odtworzył pierwszy poziom Super Mario Bros

Fani Minecrafta nie przestają zachwycać kolejnymi konstrukcjami. Obok ambitnych i gigantycznych projektów znalazło się miejsce dla wiernego odwzorowania pierwszego (a być może i kolejnych) poziomu z kultowego Super Mario Bros. na konsoli z rodziny Xbox.

Fani Minecrafta nieustannie zachwycają internautów ogromnymi, skomplikowanymi lub w inny sposób niesamowitymi projektami. Graczom udało się nawet stworzyć w świecie gry działający komputer z zainstalowanym oryginalnym Doomem. Jednakże czasem uznanie zyskują też „nieskomplikowane” konstrukcje, tj. niewymagające wielu tygodni, miesięcy czy nawet lat pracy, eksperymentów i planowania. Do takich zalicza się dzieło użytkownika TheBestTomatoKing z serwisu Reddit, który odtworzył cały pierwszy poziom z oryginalnego Super Mario Bros.

Internauta poświęcił 4-5 dni na konsoli z rodziny Xbox, by umieścić na „planszy” wszystkie obiekty znane z etapu 1-1. Uwzględnia to niesforne goomba i żółwie koopa oraz power-upy, ale też sekretne przejście do podziemnej części poziomu. Niestety, jest to statyczna konstrukcja i jako taka nie pozwala na samodzielne przejście poziomu jako Mario. Niemniej TheBestTomatoKing zadbał o obecność maskotki Nintendo w kilku miejscach, czy to goniącej czerwonego grzybka, czy też nadeptującej jednego z przeciwników. Twórca uwzględnił również motyw towarzyszący podniesieniu bonusowego życia, aczkolwiek musiał poprawić ostatnią nutę po publikacji nagrania prezentującego konstrukcję.

Fan Minecrafta perfekcyjnie odtworzył pierwszy poziom Super Mario Bros - ilustracja #1
Bywają i takie projekty. Źródło: TheBestTomatoKing w serwisie Reddit.

TheBestTomatoKing korzystał z konsolowego wydania Minecrafta i w związku z tym nie miał dostępu do modów czy innych pomocy często używanych przez pecetowych graczy. Niemniej użytkownik znacznie ułatwił sobie pracę poprzez wykorzystanie bloków poleceń oraz struktur, pozwalających na przechowywanie i odtwarzanie zapisanych wzorców. Nie jest on też pierwszym graczem, który zdecydował się wzbogacić swój świat w Minecrafcie o poziomy z kultowej gry z Mario w takiej czy innej formie. Niemniej jego dzieło zyskało mu uznanie internautów, zwłaszcza że twórca zastanawia się nad kontynuowaniem pracy i zrekonstruowaniem pozostałych 31 poziomów Super Mario Bros.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry
  4. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta