Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2021, 12:45

autor: AlexB

Mapa Hawajów odtworzona w Minecrafcie w skali 1:45

Użytkownik Reddita FrankCesco, w serwisie YouTube znany jako fra 267, odtworzył w grze Minecraft mapę Hawajów w skali 1:45. Wykorzystał do tego mapy satelitarne archipelagu autorstwa między innymi NASA. Zajęło mu to trzy tygodnie pracy.

W SKRÓCIE
  1. Jeden z graczy odtworzył w Minecrafcie mapę Hawajów w skali 1:45.
  2. Ma ona wymiary 16 663 na 10 567 bloków.
  3. Została ona udostępniona do ściągnięcia.

Gracze Minecrafta są znani z tego, że potrafią stworzyć w produkcji studia Mojang AB absolutnie niezwykłe i nieraz robiące ogromne wrażenie rzeczy. Niedawno pisaliśmy chociażby o użytkowniku Reddita, pochodzącym z Włoch niejakim FrankCesco, który przygotował grywalną mapę Europy (w tym Polski) w skali 1:230. Jego najnowszy projekt jest równie imponujący. Otóż odtworzył on całe Hawaje w skali 1:45. Oznacza to, że jeden metrowy blok w grze odpowiada 45 metrom kwadratowym w realnym życiu (przy czym oś Y wygląda trochę inaczej, zrobiono ją w skali 1:22, by eksplorowanie było nieco bardziej przyjemne). Efekt końcowy możecie podziwiać na poniższym nagraniu i screenach umieszczonych w niniejszej wiadomości.

FrankCesco spędził na odwzorowywaniu mapy Hawajów w Minecrafcie trzy tygodnie. Przy pracy wykorzystywał zdjęcia satelitarne zrobione między innymi przez NASA. Całość ma wymiary 16 663 na 10 567 bloków. Na tej powierzchni znajdziemy między innymi góry i wzgórza, charakterystyczne punkty orientacyjne, trzy typy biomów (normalne lasy, dżungle oraz sawanny), a także rzecz jasna piękny ocean.

Źródło: Reddit - Mapa Hawajów odtworzona w Minecrafcie w skali 1:45 - wiadomość - 2021-04-02
Źródło: Reddit

Niestety, na wirtualnych Hawajach odtworzonych przez FrankCesco brakuje budynków. Taki stan rzeczy możecie jednak zmienić Wy. Mapa została bowiem udostępniona do ściągnięcia przez samego autora. Link do niej znajdziecie poniżej. Podczas rozpakowywania archiwum musicie wpisać hasło fra267youtube, a następnie skopiować zawartość do folderu .minecraft/saves znajdującego się w %appdata%. Uwaga! Wymagana jest wersja 1.12.2 (lub wcześniejsza) gry.

  1. Pobierz mapę Hawaii by fra267
 - Mapa Hawajów odtworzona w Minecrafcie w skali 1:45 - wiadomość - 2021-04-02
Źródło: Reddit - Mapa Hawajów odtworzona w Minecrafcie w skali 1:45 - wiadomość - 2021-04-02
Źródło: Reddit

Na koniec przypominamy, że Minecraft otrzymał w tym tygodniu nową „migawkę”. Prezentuje ona kolejną porcję elementów, które trafią do gry wraz z dużą aktualizacją Caves & Cliffs. Mowa tu między innymi o kozach i świecących blokach. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry