Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2021, 13:29

autor: Entelarmer

Minecraft 21w14a z ważną zmianą w wydobyciu metali

Gracze Minecrafta mogą sprawdzić kolejne atrakcje aktualizacji Caves & Cliffs. Wraz ze snapshotem 21w14a zamiast bloków żelaza, złota i miedzi wydobędziemy surowe wersje tych metali.

Minecraft otrzymał kolejną migawkę (snapshota) pozwalającą na przetestowanie nowości z aktualizacji Caves & Cliffs. Tak jak dotychczas, zawartość tej wersji możecie sprawdzić w tzw. Java Edition po aktywowaniu snapshotów w sekcji „instalacje” (Installations). Pamiętajcie jednak o wykonaniu kopii zapasowej swojego świata bądź uruchomieniu sesji z migawką z osobnego folderu. Bez tego ryzykujecie utratę Waszego dzieła!

Główną atrakcją snapshota 21w14a jest dodanie surowych wersji wybranych metali: złota, miedzi i żelaza. Zmiana ma rozwiązać problem zaśmiecania ekwipunku rudą, który pojawił się po wprowadzeniu do wersji beta Minecrafta nowego rodzaju kamienia – Deepslate. Bloki metalu wydobyte z niego były traktowane jako odmienny rodzaj i odkładane osobno, przez co szybko ubywało nam miejsca w ekwipunku. Teraz tak z Deepslate, jak i zwykłego kamienia otrzymujemy tę samą, surową wersję złota, miedzi lub żelaza, przy czym wciąż możemy je przetopić. Co więcej, na ten rodzaj rud działa zaklęcie szczęścia (Fortune), co pozwala zwiększyć wydobycie interesujących nas metali.

Poza tym i wprowadzeniem opcji nawoskowania w pełni utlenionych bloków miedzi migawka 21w14a to przede wszystkim poprawki. Jednak nawet tych nie jest wiele, zwłaszcza w porównaniu z poprzednim snapshotem. Pełną listę zmian znajdziecie na oficjalnej stronie gry. Przypomnijmy, że aktualizacja Caves & Cliffs ma ukazać się latem.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry
  4. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta