Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2020, 12:48

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Minecraft - sekret niezwykłych kreacji. Oto jak powstają mapy

Niezwykle imponujące mapy do Minecrafta nie zawsze są tworzone bezpośrednio w grze. Ich twórcy często korzystają z dodatkowych programów, takich jak np. WorldPainter.

Od czasu do czasu wspominamy w wiadomościach o naprawdę niezwykłych, zapierających dech w piersi kreacjach graczy Minecrafta. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nie zawsze są one budowane ręcznie z wykorzystaniem wyłącznie opcji dostępnych w samej grze. Niektórzy z twórców używają dodatkowych programów, takich jak WorldPainter. Poniżej znajdziecie krótki filmik, prezentujący narzędzie w działaniu.

i get a ton of comments when i post here asking about how i make the terrain in my builds, so here's a timelapse! i use worldpainter, which i feel like a lot of people don't know about, but its used in almost all of your favorite youtubers' coolest builds! from r/Minecraft

WorldPainter to aplikacja, która umożliwia tworzenie map do Minecrafta w sposób podobny do wykonywania rysunków w popularnym programie Paint. Rzeźbimy teren, poruszając kursorem myszy. Możemy ukształtować go w dowolny sposób, korzystając z opcji wybieranych z bocznego panelu. Mamy też możliwość korzystania z „pędzli” o różnej grubości i typie (przy czym ich listę można rozbudować o rzeczy ściągnięte z sieci).

Na platformie YouTube można znaleźć sporo przykładów dzieł stworzonych z wykorzystaniem tego programu (chodzi np. o Złoty Kanion czy mapę imponująco odtwarzającą norweski fjord).

Narzędzie WorldPainter znajdziecie pod tym adresem. Warto odnotować, że wymaga ono do działania darmowego oprogramowania Java.

  1. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  2. Minecraft – poradnik
  3. Minecraft – strona oficjalna