Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 października 2020, 12:58

autor: qjin

Gal Gadot jako Kleopatra w filmie od reżyserki Wonder Woman

Wytwórnia Paramount Pictures pozyskała prawa do zrealizowania filmu o Kleopatrze. W głównej roli wystąpi Gal Gadot, a za reżyserię odpowie Patty Jenkins, twórczyni superbohaterskich produkcji o Wonder Woman.

Jak podaje serwis Deadline, prawa do nowego filmu o królowej Egiptu z rodu Ptolemeuszy wywalczyła wytwórnia Paramount Pictures. Projekt miał szansę trafić do Universal, Warner Bros., Netfliksa lub Apple’a, ale ich oferty nie były tak atrakcyjne jak wielkiego wygranego tej batalii. Poznaliśmy pierwsze nazwiska, które będą odpowiadać za realizację nowej Kleopatry. W główną postać wcieli się odtwórczyni roli Wonder Woman – Gal Gadot. Natomiast reżyserią zajmie się Patty Jenkins, która nakręciła nie tylko dwie odsłony o rzeczonej superbohaterce, ale także film Monster z nagrodzoną Oscarem Charlize Theron.

35-letnia aktorka znana również z Szybkich i wściekłych nie tylko wcieli się we władczynię, ale także jest pomysłodawczynią projektu i producentem. To ona zwerbowała do napisania scenariusza Leatę Kalogridis (Wyspa tajemnic, Aleksander i Terminator: Genisys). Do zespołu producentów dołączył także Charles Roven (Mroczny Rycerz, American Hustle). Z czterech wymienionych osób aż troje współpracowało ze sobą przy obu odsłonach Wonder Woman.

Ostatnio projekt wiązany był z Denisem Villeneuve’em (reżyser m.in. Diuny i Blade Runnera 2049), a wcześniej łączyło się go także z Jamesem Cameronem, Angiem Lee i Davidem Fincherem. Z kolei w Kleopatrę miały wcielić się Angelina Jolie (Przerwana lekcja muzyki, Oszukana) lub Lady Gaga (Narodziny gwiazdy). To było jednak, zanim prawa do filmu pozyskało Paramount Pictures.

Gal Gadot jako Kleopatra w filmie od reżyserki Wonder Woman - ilustracja #1
Zdjęcie z Kleopatry z 1963 roku – Elizabeth Taylor w tytułowej roli i Richard Burton jako Marek Antoniusz.

Najsłynniejszym filmem o królowej Egiptu jest superprodukcja z 1963 roku z Elizabeth Taylor i Richardem Burtonem, która niemal doprowadziła do bankructwa wytwórnię 20th Century Fox. Film został nagrodzony czterema Oscarami, w tym za najlepszą scenografię i kostiumy. Czy nowa Kleopatra zostanie zrealizowana z podobnym rozmachem? Na szczegóły jest jeszcze za wcześnie. Zanim projekt trafił do Paramount Pictures, Sony Pictures Entertainment planowało stworzyć polityczny thriller z brutalnymi, krwawymi i ociekającymi seksem scenami.

Szybko nie wyjaśni się, czy ekipa odpowiedzialna za Wonder Woman ma oryginalny pomysł na nową Kleopatrę, czy doczekamy się produkcji podobnej do poprzednich filmów. Data premiery nie jest bowiem znana i również nie poznamy jej prędko, gdyż rozpoczęły się dopiero prace nad scenariuszem. Wiemy tylko, że Paramount Pictures chce zrealizować projekt najszybciej, jak to możliwe.

Gal Gadot będziemy mogli wkrótce oglądać na ekranach kin w zaplanowanej na 18 grudnia Śmierci na Nilu, ekranizacji książki Agathy Christie, oraz Wonder Woman 1984, która została przesunięta na 25 grudnia 2020 roku (z powodu pandemii koronawirusa możliwe kolejne obsuwy).