Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2020, 11:52

autor: Adrian Werner

W AC Valhalla zwiedzimy mityczny Asgard

Dowiedzieliśmy się, że wśród lokacji dostępnych w Assassin's Creed: Valhalla pojawi się Asgard, czyli mityczna kraina nordyckich bogów.

Aktualizacja:

Wzmianka o Asgardzie w AC: Valhalla wzbudziła duże emocje wśród fanów. Nastroje spróbował uspokoić odpowiedzialny za fabułę gry Darby McDevitt. Stwierdził on, że w serii nie ma miejsca na magię, a elementy mitologiczne w najnowszej odsłonie cyklu zostaną potraktowane jak w Assassin’s Creed Origins. Podkreślił, że chodzi mu o podstawową wersję tej produkcji, a nie dodatek The Curse of the Pharaohs.

Wynika z tego, że elementy mitologiczne będą miały najpewniej wytłumaczenie technologiczne. Ewentualnie stanowić mają wizualizację wewnętrznych konfliktów bohatera. Przede wszystkim jednak powinny być skromne i raczej nie zdominują historii.

Raphael Lacoste, czyli dyrektor artystyczny Assassin's Creed: Valhalla, zdradził, że w grze odwiedzimy Asgard, czyli jedną z krain zamieszkiwanych przez nordyckich bogów. Wydaje się to potwierdzać, że w produkcji pojawiają się mityczne lokacje.

Pasuje to do wcześniejszych doniesień. W sierpniu dowiedzieliśmy się, że w grze czeka nas starcie z bestią znaną jako Black Shuck, czyli upiornym, czarnym psem z folkloru Wysp Brytyjskich. Umieszczenie w produkcji krainy bogów jest jednak czymś znacznie większym niż pojedynczy przeciwnik i sugeruje, że elementy nadnaturalne odegrają istotną rolę w historii.

Assassin's Creed: Odyssey pozwoliło nam zwiedzić Pola Elizejskie oraz Tartar, ale obie te krainy udostępnione zostały dopiero w DLC Fate of Atlantis. Wypowiedź Raphaela Lacoste’a sugeruje, że w przypadku Assassin's Creed: Valhalla tego typu lokacje znajdą się już w podstawowej wersji gry.

Niewykluczone jednak, że artysta po prostu wyraził się mało precyzyjnie i Asgard zwiedzimy w dodatku. Zarówno w przypadku AC Odyssey, jak i Assassin's Creed Origins deweloperzy zaszaleli z elementami mitologicznymi dopiero w DLC i to rozwiązanie spotkało się z dosyć ciepłym przyjęciem przez fanów. Należy jednak pamiętać, że w ostatnich odsłonach aspekty fantastyczne były stopniowo wzmacniane w podstawowych wersjach gier (w AC Odyssey walczyliśmy z legendarnymi potworami i mogliśmy obejrzeć ruiny Atlantydy), więc pojawienie się krainy bogów w AC Valhalla byłoby rozwinięciem tego trendu.

Przypomnijmy, że Assassin's Creed: Valhalla ukaże się 10 listopada na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i oraz platformie streamingowej Google Stadia. Dwa dni później zadebiutuje na PS5.

  1. Oficjalna strona gry Assassin’s Creed: Valhalla
  2. Grałem w AC Valhalla – Assassin's Creed podąża drogą Kratosa, z Grecji na daleką północ
  3. Wszystko o Assassin’s Creed Valhalla

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej