Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2020, 09:31

Assassin's Creed: Valhalla - folklor i legendy w nowym wideo

W sieci pojawił się kilkuminutowy materiał wideo z Assassin's Creed: Valhalla, który koncentruje się na mitycznych aspektach gry, takich jak starcie z upiornym czarnym psem.

Wczoraj wieczorem odbyła się zorganizowana przez serwis GamesRadar impreza The Future Games Show, czyli jeden z wielu wirtualnych pokazów, które mają nam wynagrodzić brak prawdziwych targów w tym roku. Wśród zaprezentowanych gier znalazło się Assassin's Creed: Valhalla, czyli najnowsza odsłona przebojowego cyklu firmy Ubisoft.

Pokazany materiał wideo jest bardzo ciekawy, gdyż koncentruje się na mitycznej stronie gry, czyli aspekcie, który do tej pory nie był mocno eksponowany w udostępnianych filmikach z produkcji.

Assassins Creed: Valhalla - folklor i legendy w nowym wideo - ilustracja #1
Gra ukaże się w listopadzie tego roku.

W materiale możemy zobaczyć m.in. starcie z bestią znaną jako Black Shuck, czyli upiornym czarnym psem z folkloru Wysp Brytyjskich. Potem pokazano tzw. Córki Leriona, czyli dzieci zdradzonego władcy, którego legenda zainspirowała Szekspira do napisania Króla Leara.

Na koniec mogliśmy obejrzeć fragmenty przygody obracającej się wokół sześciu wojowników, którzy służyli słynnemu Ragnarowi Lodbrokowi. Po jego śmierci stracili cel w życiu i chcą jedynie umrzeć z honorem w bitwie, aby dołączyć do swojego wodza w Walhalli.

Wszystkie te misje nie są częścią głównego wątku fabularnego. Są to opcjonalne historie, które znajdziemy, eksplorując świat gry. Autorzy włożyli w takie elementy dużo wysiłku, gdyż chcą, aby stanowiły nagrodę dla graczy, którzy pokuszą się o zwiedzanie wirtualnej Anglii na własną rękę.

Przypomnijmy, że Assassin's Creed: Valhalla zmierza na pecety, konsole Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz platformę streamingową Google Stadia. Gra ukaże się 17 listopada tego roku.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Grałem w AC Valhalla – Assassin's Creed podąża drogą Kratosa, z Grecji na daleką północ
  3. AC: Valhalla wygląda jak gra, którą pokocham i znienawidzę [OPINIA]