Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2019, 14:05

MicroProse powraca i zapowiada nową grę

Popularna kiedyś firma produkująca gry komputerowe, głównie strategie i symulatory - MicroProse - została wykupiona przez Davida Lagettie. W udzielonym wywiadzie powiedział on, że pierwsze nowe tytuły pojawią się już niebawem.

MicroProse powraca i znowu chce podbić rynek symulatorów. - MicroProse powraca i zapowiada nową grę - wiadomość - 2019-09-01
MicroProse powraca i znowu chce podbić rynek symulatorów.

Starsza część czytelników na pewno pamięta amerykańską firmę komputerową MicroProse, która na przełomie lat 80. i 90. stworzyła jedne z najpopularniejszych symulatorów i gier strategicznych na świecie. Mowa tu o takich produkcjach jak Sid Meier’s Civilization, Sid Meier’s Pirates! czy też Railroad Tycoon. Dla fanów tych gier mamy dobrą wiadomość, bowiem wygląda na to, że MicroProse odżyło i szykuje dla nas kilka nowych tytułów.

Na początku tego roku prawa do marki MicroProse zostały wykupione przez Davida Lagettie, twórcę jednego z największych symulatorów z otwartym światem – TitanIM. David miał również udział w produkcji symulatorów używanych w wojsku. W wywiadzie na łamach magazynu PC Pilot możemy przeczytać, że chce on wrócić do korzeni i produkować wysokiej jakości gry strategiczne oraz symulatory, z których kiedyś znane było MicroProse. Część z nich zostanie ogłoszona jeszcze w tym roku, a pierwsza gra - Warbirds 2020 - pojawi się jeszcze pod koniec 2019 roku lub w pierwszym kwartale 2020 roku. Warto również wiedzieć, że Lagettie namówił do współpracy Billa Stealeya, poprzedniego właściciela firmy i współtwórcę serii Sid Meier’s.

Na oficjalnym koncie firmy na Twitterze od jakiegoś czasu pojawiają się grafiki promujące produkcje, nad którymi obecnie trwają prace, jednakże nie ujawniają one zbyt wielu informacji na temat nadchodzących tytułów.