Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2019, 09:35

Homeworld 3 - oficjalna zapowiedź i pierwszy zwiastun gry

Gearbox Publishing oraz studio Blackbird Interactive oficjalnie zapowiedzieli Homeworld 3. Produkcja nie otrzymała jeszcze daty premiery. Nie znamy również platform docelowych. Ruszyła natomiast zbiórka pieniędzy na grę.

Bitwy kosmiczne na ogromną skalę - tego nam potrzeba. - Homeworld 3 - oficjalna zapowiedź i pierwszy zwiastun gry - wiadomość - 2019-09-02
Bitwy kosmiczne na ogromną skalę - tego nam potrzeba.

Miłośnicy strategii mają ogromne powody do radości. Zgodnie z przypuszczeniami, podczas trwającej w Waszyngtonie imprezy PAX West 2019 zapowiedziano grę Homeworld 3. Tytuł będzie kontynuacją kultowej serii RTS-ów od Relic Entertainment. Tym razem jednak produkcją zajmie się studio Blackbird Interactive, założone przez Roba Cunninghama - twórcę oryginalnego Homeworld. Firma znana jest fanom marki, gdyż zdążyła już stworzyć Homeworld: Deserts of Kharak (prequel wcześniejszych odsłon) oraz Homeworld Remastered Collection, w którego skład wchodzą odświeżone wersje pierwszej i drugiej części.

Niestety, mimo oficjalnej zapowiedzi, nie zdecydowano się podać konkretnej daty premiery gry. Możemy jedynie przeczytać, że twórcy celują w czwarty kwartał 2022 roku. Pojawia się również kolejny haczyk. Homeworld 3 ma przecież wydawcę (Gearbox Publishing), a studio Blackbird Interactive również nie jest z przypadku. A mimo to produkcja będzie po części finansowana przez fanów. Gracze mogą wspomóc twórców za pośrednictwem platformy Fig. Co ciekawe, minimalnym pułapem do „osiągnięcia celu” zbiórki był 1 dolar. Obecnie, po około dobie od wystartowania, twórcy uzbierali już prawie 230 tysięcy dolarów.

Kampania crowdfundingowa ma pozwolić długoletnim fanom uczestniczyć w procesie tworzenia gry (która jest na razie na etapie preprodukcji). Każdy, kto będzie wspierał tytuł, otrzyma dostęp do informacji z wewnątrz studia, a także dostanie szansę wypowiedzenia się na temat samej gry. A czego możemy się spodziewać po Homeworld 3? Przede wszystkim powrotu ducha oryginalnego Homeworld. Muzyką zajmie się Paul Ruskay, czyli kompozytor ścieżki dźwiękowej do pierwszych części. Większej liczby szczegółów mamy dowiadywać się wraz z upływem czasu.

Nie znamy również platform docelowych. Dotychczas żadna z odsłon serii nie zagościła na konsolach. Z drugiej strony, twórcy pewnie chcieliby zagospodarować ten rynek i dotrzeć do nowych graczy, bo premiera na PC jest przecież oczywista. Pozostaje nam tylko czekać na więcej informacji i wierzyć, że tytuł jak najszybciej ukaże się w pełnej wersji.

  1. Oficjalna strona internetowa Blackbird Interactive