Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2019, 10:53

Epic Games Store rezygnuje z informowania o datach usprawnień

Epic Games Store zdecydował się na zmianę organizacji tablicy Trello, gdzie gracze mogą znaleźć plany dotyczące rozwoju platformy. Od teraz, zamiast terminów, znajdziemy zakładki dotyczące zmian - wprowadzonych, najbliższych oraz przyszłych.

Zmiany w EGS - śledźmy je wszyscy. - Epic Games Store rezygnuje z informowania o datach usprawnień - wiadomość - 2019-08-31
Zmiany w EGS - śledźmy je wszyscy.

Na stronie internetowej sklepu Epic Games Store znajduje się informacja o tablicy Trello, na której możemy znaleźć plany rozwoju platformy. Przeczytamy tam o nadchodzących funkcjach, ramach czasowych oraz zdiagnozowanych problemach. Tablicę możecie znaleźć tutaj (chociaż jest dostępna wyłącznie w języku angielskim). Na stronie znalazł się nowy sposób organizacji harmonogramu. Obecnie plan działania jest podzielony na pięć segmentów: informacje ogólne, ostatnio wysłane, za chwilę, rozwój w przyszłości oraz wydane/notatki o aktualizacjach.

Co to jest Trello?

To aplikacja, którą wykorzystuje się do tworzenia list z konkretnymi zadaniami. Tablica Trello składa się z podlist i kart, z których można korzystać wraz ze swoim zespołem.

Nowy sposób prezentacji pozwala w prosty sposób dostrzec, jakie zmiany zostały wprowadzone (ostatnio wysłane), co zmieni się niebawem (za chwilę) oraz jakie są plany w dłuższej perspektywie (rozwój w przyszłości). Z drugiej strony, zdecydowano się zrezygnować z szacowanej daty premiery nowych treści. Jest to bardzo wygodnym rozwiązaniem dla Epic Games, gdyż nie będzie rozliczane z konkretnych terminów (których, jak łatwo zauważyć, śledząc tablicę, często nie dotrzymywało). Tablica Trello ma być aktualizowana co dwa tygodnie, a użytkownicy platformy będą o tym informowani.

Czego jeszcze brakuje EGS? Źródło: TNM.
Czego jeszcze brakuje EGS? Źródło: TNM.

Warto spojrzeć na usprawnienia, które szykuje dla użytkowników firma Epic Games. Wśród tych najbliższych znajduje się między innymi widok listy gier w bibliotece, a także śledzenie czasu gry. Ciekawie zapowiada się natomiast wsparcie dla modyfikacji. W komunikacie możemy przeczytać:

Dodajemy wsparcie dla społeczności moderów. Użytkownicy będą mogli przeglądać katalog graczy oraz twórców, którzy stworzyli modyfikacje do ich gier. Możliwe będzie również automatyczne instalowanie modów do gier poprzez launcher Epic Games.

A co przyniesie nam odleglejsza przyszłość? Listy życzeń, koszyk na zakupy, prezenty oraz osiągnięcia. Czyli wszystko to, czego Epic Games Store może pozazdrościć Steamowi. Tak czy inaczej, warto bacznie przyglądać się rozwojowi tej platformy, bo coraz więcej gier trafia na nią w pierwszej kolejności. No właśnie, kiedy Epic Games Store otrzyma wszystkie niezbędne funkcje, to nadal będzie złem wcielonym? Bo, jak dobrze wiemy, dla niektórych deweloperów platforma jest wzorem do naśladowania.

  1. Oficjalna strona internetowa Epic Games Store