Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2019, 11:34

autor: Froozyy

Squadron 42 - beta-testy przesunięte o trzy miesiące

Cloud Imperium Games oznajmiło, że prace nad obiema jego produkcjami - Star Citizen i Squadron 42 - będą odbywać się w trybie „Staggered Development”. Z tego powodu beta-testy Squadrona 42 zostały przesunięte o trzy miesiące.

Niestety na Squadron 42 będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. - Squadron 42 - beta-testy przesunięte o trzy miesiące - wiadomość - 2019-08-31
Niestety na Squadron 42 będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Studio Cloud Imperium Games poinformowało właśnie, że prace nad Star Citizenem oraz Squadronem 42 od teraz będą odbywały się w trybie „Staggered Development”. Jest to podejście, w myśl którego przydziela się różne zespoły do odmiennych, zaplanowanych wcześniej aktualizacji (np. zespół nr 1 pracuje nad aktualizacją X, a w tym samym czasie zespół nr 2 pracuje nad aktualizacją Y). Takie rozwiązanie pozwoli twórcom na poświęcenie większej ilości czasu konkretnym funkcjom, a mimo to gracze nadal będą otrzymywali aktualizacje co kwartał.

Okazuje się jednak, że ma to też swoje minusy, bowiem Cloud Imperium Games ogłosiło również, iż z racji wprowadzenia innego trybu pracy wersja beta Squadrona 42, czyli wydzielonej ze Star Citizen kampanii dla pojedynczego gracza, zostanie przesunięta o trzy miesiące. Studio twierdzi, że jest to niezbędny krok w celu zaimplementowania potrzebnych zmian.

Oznacza to, że beta-testy zaplanowane na drugi kwartał 2020 roku odbędą się dopiero jesienią. Z tego samego powodu oficjalna data premiery gry najprawdopodobniej zostanie przesunięta na początek 2021 roku albo i dalej, bowiem czekamy już na nią kilka dobrych lat. Stan prac nad konkretnymi rozdziałami Squadrona 42 możecie sprawdzić tutaj.

Warto jednak wspomnieć o tym, że fani produkcji wsparli już projekt ponad 233 milionami dolarów. Te pieniądze niewątpliwe przydadzą się przy dalszym rozwoju tytułu i miejmy nadzieję, że zagwarantują stabilizację jego daty premiery.