Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2019, 12:12

autor: Aquma

Star Citizen otrzyma statek wyceniony na 2600 złotych

Symulator kosmiczny Star Citizen od studia Cloud Imperium Games otrzyma kolejny duży statek, który można nabyć za prawdziwe pieniądze. Okręt nazwany Aegis Nautilus ma dość niszowy charakter, wymaga wprowadzenia do gry zupełnie nowej mechaniki i został wyceniony na - bagatela - 675 dolarów (ponad 2600 zł).

Star Citizen otrzyma kolejny statek. - Star Citizen otrzyma statek wyceniony na 2600 złotych - wiadomość - 2019-08-27
Star Citizen otrzyma kolejny statek.

Star Citizen - ambitny symulator kosmiczny autorstwa studia Cloud Imperium Games oraz Chrisa Robertsa (twórcy serii Wing Commander) - jest znany z tego, że będąc tytułem nadal dalekim od ukończenia, generuje olbrzymie zyski. Na produkcję gry zebrano już przeszło 230 mln dolarów, m.in. sprzedając wirtualne statki. Jak donosi serwis TweakTown, za ostatni z ujawnionych gwiezdnych okrętów trzeba zapłacić 675 dolarów, czyli około 2650 złotych.

Aegis Nautilus - bo tak nazywa się omawiany statek - będzie niszową jednostką wojskową, posiadającą podwójne działa S7, a także możliwość rozstawiania dwóch typów min: wartowniczych (ang. sentry) oraz samonaprowadzających się (ang. homing). Należy zaznaczyć, że wspomniane miny wymagają wprowadzenia do gry zupełnie nowej mechaniki - jak zauważają użytkownicy forum Reddit, powiększy to obszerną listę nieukończonych systemów, obejmujących wiele podstawowych elementów rozgrywki.

Aegis Nautilus.
Aegis Nautilus.

Omawiany statek został zaprezentowany w czasie zamkniętej imprezy, na którą można było się dostać wyłącznie kupując bilet za 275 dol. Jakby tego było mało, zaszczytu wydania tej kwoty na wejściówkę mogły dostąpić wyłącznie tzw. VIP-y, czyli osoby, które zdążyły już wydać w Star Citizenie co najmniej tysiąc zielonych”. Już samo rzucenie okiem na nowy okręt na stronie głównej wymaga statusu VIP-a - nie posiadając go zostaniecie uraczeni takim oto ekranem.

Nie dla psa kiełbasa...
Nie dla psa kiełbasa...

Na koniec warto odnotować, że Aegis Nautilus nie jest najdroższym z okrętów dostępnych w produkcji Cloud Imperium Games - ten tytuł należy się tzw. Javelinowi, za którego trzeba zapłacić obłędną kwotę 2,5 tys. dolarów.

  1. Star Citizen - strona oficjalna
  2. Star Citizen - kompendium wiedzy