Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2019, 20:33

autor: aadamus

Wydawca Metro Exodus jest zadowolony ze współpracy z Epic Games Store

Dyrektor generalny Koch Media – wydawcy Metro Exodus – stwierdził, że jest niezwykle zadowolony ze współpracy z Epic Games Store. Nie wyklucza on także, że w przyszłości kolejny raz zdecyduje się na podpisanie umowy o wyłączność z firmą Tima Sweeneya.

CEO Koch Media jest zadowolony ze sprzedaży Metro Exodus. - Wydawca Metro Exodus jest zadowolony ze współpracy z Epic Games Store - wiadomość - 2019-08-31
CEO Koch Media jest zadowolony ze sprzedaży Metro Exodus.

Premiera Metro Exodus odbyła się w cieniu kontrowersji. Tytuł był jednym z pierwszych, które Epic Games Store pozyskał na wyłączność. Zniknięcie gry z platformy Steam zaowocowało dużym poruszeniem wśród społeczności, co w ostateczności spowodowało wysyp pozytywnych recenzji gry na platformie Valve. Niezadowolenie graczy nie zraziło jednak dyrektora generalnego Koch Media Klemensa Kundratitza, który bardzo chwali sobie współpracę z Epic Games Store.

W czasie wywiadu udzielonego serwisowi GamesIndustry Kundratitz wyjaśnił powody współpracy z Epic Games. Jak można się domyślać, chodzi o względy finansowe. Firma Tima Sweeneya oferuje zdecydowanie bardziej korzystny podział zysków, w którym to prowizja wynosi 12%. Zdaniem CEO Koch Media, jest to polityka biznesowa, którą należy powitać z otwartymi ramionami.

Musimy objąć partnera cyfrowego, który oferuje znacznie bardziej korzystny model podziału zysków, niż inni. Uważam, że są oni (Epic Games) wzorem do naśladowania dla nas i wszystkich innych platform - podział 70/30 (stosunek udziałów w zarobkach oferowany przez Steam) jest trochę archaiczny.

Chociaż Kundratitz uważa model podziałów zysków oferowany przez Steama za lekko przestarzały, to Koch Media nadal utrzymuje silną relację z platformą firmy Valve, którą zamierza kontynuować. Przyznał także, że w przypadku Metro Exodus największym problemem był czas. Umowę o wyłączność podpisano za późno. Mimo problemów, sprzedaż gry jest w jego opinii zadowalająca. Nie wyklucza on także, że w przyszłości ponownie zdecyduje się na ekskluzywność na platformie firmy Tima Sweeneya.

Należy mieć na uwadze, że nie jest to jedyna tego typu opinia, jaka padła w ostatnim czasie. Zaledwie dwa dni temu Chris Early z firmy Ubisoft stwierdził, że gry francuskiego giganta omijają Steama ze względu na jego „nierealistyczny” model biznesowy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Metro Exodus

Metro Exodus