Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2010, 15:10

autor: Jiker

Medal of Honor - kolejne szczegóły

Zapowiedź współczesnej odsłony serii Medal of Honor spotkała się ze zróżnicowanym przyjęciem ze strony graczy. Wielu z Was stwierdziło bowiem, że wchodzenie na teren opanowany przez serię Modern Warfare nie jest zbyt dobrym posunięciem. Twórcy uparcie twierdzą jednak, że ich decyzja jest ze wszech miar właściwa. Według nich Medal of Honor zaskoczy nas wieloma bardzo interesującymi rozwiązaniami.

Zapowiedź współczesnej odsłony serii Medal of Honor spotkała się ze zróżnicowanym przyjęciem ze strony graczy. Wielu z Was stwierdziło bowiem, że wchodzenie na teren opanowany przez serię Modern Warfare nie jest zbyt dobrym posunięciem. Twórcy uparcie twierdzą jednak, że ich decyzja jest ze wszech miar właściwa. Według nich Medal of Honor (PC, X360, PS3) zaskoczy nas wieloma bardzo interesującymi rozwiązaniami.

W ekskluzywnej zapowiedzi Medal of Honor, zamieszczonej w najnowszym numerze magazynu GamesMaster, możemy przeczytać, że miejscem akcji będzie tylko i wyłącznie Afganistan. Historia zostanie osadzona w latach 2001-2004, a poszczególne misje będą wzorowane na autentycznych wydarzeniach. Zadania typu stealth będą występować naprzemiennie ze znacznie efektowniejszymi starciami nastawionymi na masową destrukcję, przy czym tym ostatnim bliżej będzie do podobnych poziomów znanych z gier z serii Battlefield, aniżeli Modern Warfare. W produkcji wcielimy się w kilku żołnierzy, uzyskując tym samym szansę spojrzenia na konflikt z różnych perspektyw. W trakcie kampanii zetkniemy się m.in. z bojownikami czeczeńskimi.

Greg Goodrich, który wzbogacił tekst redakcji GamesMastera kilkoma wypowiedziami, przyznał w jednej z nich, że pole walki w Medal of Honor będzie się w znacznym stopniu odróżniać od tego, co oferują konkurenci (w domyśle seria MW). Według głównego producenta gry nowy MoH zaskoczy nas m.in. pod względem zachowań i reakcji przeciwników na widok postaci kontrolowanej przez gracza. „I to zarówno w kontekście stosowanej taktyki walki, jak i sposobu wykorzystania posiadanej broni ”, powiedział Goodrich.

Medal of Honor - kolejne szczegóły - ilustracja #1

Przypominamy, że Medal of Honor zostanie wydane jesienią bieżącego roku w wersjach na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Dewelopingiem gry zajmują się dwa zespoły – EA Los Angeles oraz DICE, przy czym drugie z wymienionych studiów zajmuje się opracowaniem trybu wieloosobowego.

Przypominamy, że MoH zaskoczy nas również interaktywnym uniwersum. Wybrane elementy otoczenia będziemy bowiem mogli wykorzystać, by zwiększyć nasze szanse na przeżycie – dobrym przykładem jest możliwość likwidowania źródeł światła. Pewnym jest również, że gra będzie bardzo brutalna – będzie to pierwszy MoH z klasyfikacją M (dozwolony wyłącznie dla graczy pełnoletnich).